Meble.com.pl - komfort na miarę

"Sydney" MC Akcent. Fot. MC Akcent

Przeszklone meble w salonie - 25 propozycji witryn

  • Autor: kh
  • 17 kwi 2014 11:31 (aktualizacja: 21 kwi 2014 08:40)

Czy istnieje sposób na wyeksponowanie porcelany i dekoracyjnych bibelotów w taki spsoób, by nie stworzyć wrażenia zagracenia przestrzeni, lub też czy można gustownie uporządkować księgozbiór, albumy lub pamiątki? Owszem. Sposób ten nazywa się witryna.

Dostępne na polskim rynku modele witryn są bardzo zróżnicowane. Nie brakuje wśrod nich ani smukłych, wysokich brył, ani modeli przypominających nieco tradycyjne kuchenne kredensy. Są takie, które stanowią wariację na temat sklepowych gablot, a także bryły zawieszone między tradycyjną wityną a komodą.

Klienci do wyboru mają modele utrzymane w klasycznej, niekiedy stylizowanej stylistyce - wszak witryna w tradycyjnych zestawach do salonu, pokoju dziennego czy jadalni jest meblem wręcz nieodzownym. Ale w ofetach nie brakuje też modeli na wskroś nowoczesnych, minimalistycznych a nawet designarskich i nieco szalonych.

Przeglądając zamieszczone w naszej galerii modele, warto zwrócić też uwagę na sposoby w jakie producenci postanowili wykorzystać i podkreślić urok przeszkleń i szklanych półek. W myśl zasady stosowanej przez wielu projektantów - "mebel musi lśnić" - zdecydowana większość proponowanych witryn wyposażona została więc w różnorakie systemy oświetleniowe. Nie brakuje podświetlanych punktowo półeczek, listew ledowych, a także zdobywającego coraz większą popularność systemów RGB, które pozwalają na wykorzystanie światła o różnej barwie.

Klienci do wyboru mają modele wolnostojące (najczęściej z systemów modułowych), jak również takie, które stanowią część zestawu. Zdecydowana większość witryn opiera się stabilnie na "swoich nogach", choć coraz częściej w ofertach pojawiają się również witryny podwieszane, które swe miejsce znajdują na przykład nad długą i wąską szafką RTV.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA