Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw mebli ogrodowych Marie, produkcji Sika-Design. Fot. Willow House

Przyjęcie w ogrodzie. Tego będziesz potrzebować

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 kwi 2016 10:13

Jak zorganizować perfekcyjne garden party, nie poświęcając jednocześnie całego dnia na przygotowania? Idealny przepis tworzą trzy kluczowe składniki.

Zdarza się, że organizując przyjęcie większość czasu spędzamy w kuchni, zamiast cieszyć się perspektywą nadchodzącego wypoczynku. Niemniej zaledwie trzy szybkie i sprawdzone triki zamienią przygotowania do majówkowej uczty w czystą przyjemność.

Barwny stół

Sam dobór menu to nie wszystko. Ważne jest również tło, na którym serwowane będą dania. Obrusy w intensywnych, radosnych kolorach zadbają o pozytywny nastrój podczas majówkowego biesiadowania. Samo patrzenie na soczyste barwy sprawi, że goście z większą ochotą sięgać będą po apetyczne przystawki. Kwieciste motywy najlepiej komponują się z prostymi dodatkami, z kolei jednobarwne obrusy warto ożywić niedużym wiosennym bukietem.

Majowe pyszności

Choć podczas ogrodowych przyjęć najprostszym wyborem są naczynia jednorazowe, kilka smakołyków warto wyeksponować w bardziej efektowny sposób. - Owoce będą najlepiej prezentować się w dużych misach ceramicznych. Modele o ażurowej budowie są wyjątkowo trafnym wyborem, gdyż sprawią, że owoce na dłużej zachowują świeżość. W podobny sposób zaserwować możemy domowe wypieki – babeczki oraz ciasta. Jeśli zależy nam na bardziej sielskim i przytulnym klimacie, w roli pojemników możemy wykorzystać koronkowe koszyczki w pastelowych odcieniach – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Wygoda i komfort

Podczas przyjęcia w ogrodzie warto zadbać również o wygodę siedzenia. Rozłożysty fotel, miękka sofa ogrodowa czy nawet hamak zawieszony między drzewami zapewnią odpowiedni komfort wypoczynku. O wygodę gości zadbają również miękkie, puszyste poduszki oraz ciepłe i przytulne koce, doskonale chroniące przed wieczornym chłodem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA