Meble.com.pl - komfort na miarę

Aby salon prezentować się zimą przytulnie, warto zadbać o dodatki kojarzące się z ciepłem i wypoczywaniem. Fot. Dunelm

Przytulny salon. 3 sposoby, jak ocieplić meble

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 lis 2016 10:37

Zimą, jedyne o czym marzymy to zatopienie się w ciepłym domowym gniazdku. Jak urządzić salon, jakie meble i dodatki wybrać, aby strefa naszego wypoczynku prezentowała się przytulnie? Podpowiadamy...

Stwórzmy w swojej domowej przestrzeni oazę spokoju, do której z radością będziemy powracać w zimne dni. Pomocne w tym będą tekstylia w naszych ulubionych kolorach. Sofa w miękkiej tkaninie, ciepłe koce, miękkie narzuty, przykuwające uwagę pledy – to jest to, co wszystkie zmarzluchy lubią najbardziej. Starej, nieco nudnej już kanapie, możemy podarować drugie życie okrywając ją narzutą. Ważne, aby zwrócić uwagę na jej rozmiar – im większa, tym lepsza. Nadmiar materiału możemy fantazyjnie zawinąć na bokach, lub puścić luźno, dodając całej aranżacji odrobinę artystycznego nieładu. W przypadku foteli, praktycznym trickiem jest przerzucenie przez oparcie koca. Na co dzień stanowić będzie ciekawą dekorację, a wieczorami służyć za ciepłe okrycie.

Jednym z najszybszych, a jednocześnie najtańszych sposobów na otulenie wnętrza na zimę są lubiane przez wszystkich poduszki. Wielu producentów mebli oferuje je na wyposażeniu sof, jednak my, aby uzupełnić aranżację, możemy dokupić ich więcej bądź zmienić poszewki. Zimą, wystarczy dodanie kilku puchatych egzemplarzy, aby zamienić łóżko czy kanapę w błogie królestwo, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Przy zabawie poduszkami można puścić wodze fantazji i śmiało łączyć różne wzory, kolory, faktury i rozmiary. W tym sezonie bardzo modne są zwierzęce printy.

Warto pamiętać, że na całokształt stylizacji wnętrza mają wpływ drobiazgi. To one dodają wnętrzu smaku. Warto więc meble w salonie udekorować delikatnymi, przytulnymi akcentami, aby zimę przetrwać w przyjemnym otoczeniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA