Meble.com.pl - komfort na miarę

Pufy marki Isanka. Fot. Isanka

Pufy - meble nie tylko do siedzenia

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 marz 2014 14:18 (aktualizacja: 27 marz 2014 08:46)

Pufy to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie ze względu na ograniczenia przestrzeni mieszkaniowej trudno jest znaleźć miejsce na tradycyjny fotel czy szezlong.

Zalety pufów moglibyśmy wymieniać bardzo długo. Podobnie jak fotele, najczęściej stanowią uzupełnienie zestawów wypoczynkowych, są jednak znacznie praktyczniejsze pod względem aranżacyjnym, ponieważ z powodzeniem mogą być traktowane także jako element autonomiczny.

Puf nie musi mieć takiego samego koloru czy wzoru obicia, a nawet linii wzorniczej jak sofa czy fotel. Może być z „zupełnie innej bajki”, co więcej nietypowy wygląd pufa wnosi do wnętrza nieco zabawy. Ten niewielki mebel może mieć różne zastosowania, jest lekki do przeniesienia i podatny na szybką zmianę aranżacji. Można go także dokupić na późniejszym etapie meblowania, gdy wszystkie meble już kupiliśmy. 

Ich wybór na rynku – podobnie jak wszystkich innych mebli tapicerowanych – jest bardzo bogaty. Jeśli w salonie mamy do dyspozycji dużo miejsca, warto zdecydować się na bardzo modny, duży kwadratowy puf. Można go używać jako dodatkowy mebel do siedzenia lub jako podnóżek na zmęczone stopy. Dodatkowo, pufy o większych rozmiarach często kryją w sobie funkcje podręcznego schowka na drobne przedmioty, dokumenty bądź gazety.

W ofercie producentów możemy także spotkać pufy z tak zwanym twardym grzbietem, które często przejmują funkcję ławy czy stolika kawowego. Tego typu pufy mają napiętą powierzchnię lub twardą nakładkę, co pozwala na stabilne postawienie naczyń i zastawy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA