Jadalnia Lyon. Fot. Meble Wójcik

Jadalnia Lyon. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: bm
  • 21 wrz 2017 21:24 (aktualizacja: 22 wrz 2017 13:57)

Rozkładane stoły do jadalni - trudno się bez nich obejść

Duży stół w jadalni to marzenie każdego, kto lubi przyjmować gości i celebrować wspólne posiłki z rodziną i przyjaciółmi. W niewielkim wnętrzu rozwiązaniem będzie stół rozkładany - na rynku jest wiele różnych rozwiązań i mechanizmów, które ułatwiają powiększanie blatu. Zobacz, jakie stoły proponują producenci!

Przy zakupie stołu do jadalni warto przede wszystkim wziąć pod uwagę, ile osób będzie przy nim zasiadało. Na jedną osobę powinno się przeznaczyć co najmniej 70 cm. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego stół został wykonany i linię wzorniczą odpowiadającą stylistyce wnętrza. Stół do reprezentacyjnej jadalni ma być solidny i stabilny. Na ogół bywa posadowiony na 4 nogach, ale ciekawym rozwiązaniem może być też stół na postumencie lub na jeszcze innej, niestandardowej podstawie.

Jeśli wybierzemy w miarę prosty w obsłudze i estetyczny system rozkładania, będzie on w stanie z niewielkiego stolika zrobić duży, rodzinny stół, przy którym wygodnie usiądzie nawet kilkanaście osób. Jeśli chodzi o same mechanizmy rozkładania, to wśród dostępnych na rynku produktów można znaleźć rozwiązania przeznaczone do stołów o różnej budowie. Najchętniej kupowane przez klientów są modele z jak najwygodniejszym i jak najszybszym mechanizmem rozkładania: ręcznym, półautomatycznym lub automatycznym. Szybkie rozłożenie stołu umożliwiają np. prowadnice synchroniczne – wystarczy, że pociągniemy za nogi lub blat z jednej strony, aby całość łatwo się rozsunęła. Dzięki odpowiednim akcesoriom niewielki mebel może aż dwukrotnie zwiększyć swoją powierzchnię i osiągnąć do 4 metrów długości.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce