Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Velvet". Stół można rozłożyć na długość 250 cm. Fot. Szynaka Meble

Rozkładany stół. 20 modeli idealnych na święta

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 gru 2014 08:34 (aktualizacja: 05 gru 2014 07:58)

Święta w domu kojarzą się z suto zastawionym stołem, przy którym gromadzi się cała rodzina. Podczas większych, rodzinnych spotkań przydaje się stół z opcją rozkładania, który pozwala wygodnie ugościć wszystkich biesadników.

Stół z opcją rozkładania przydaje się podczas organizacji większych imprez czy też spotkań towarzyskich. Na co dzień niewielu z nas potrzebuje stołu na 8-12 czy 20 osób, ale w czasie urodzin, świąt, czy innych przyjęć, więcej miejsca na stole i przy nim, wydaje się na wagę złota. Rozkładany stół to także bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nasz salon lub jadalnia ma małą powierzchnię -  na co dzień, bez potrzeby nie zajmuje cennego miejsca.

W sklepach dostępne są stoły o różnych kształtach. Do wyboru mamy modele prostokątne i okrągłe lub owalne, które różnią się od cechami funkcjonalnymi. Wyboru trzeba dokonywać z uwzględnieniem kształtu i wielkości pomieszczenia.

Stół prostokątny np. porządkuje wnętrze, pomaga wydzielić w domu odrębne strefy funkcjonalne, a w razie potrzeby można go zsunąć pod ścianę, a nawet w narożnik pokoju, co uwalnia sporą przestrzeń. Z kolei stół okrągły pozwala na wygodne rozsadzenie gości, ponieważ nikt nie jest skazany na niewygodne miejsce w rogu.

Jeśli chodzi o rozmiar, standardowe modele przed rozłożeniem mogą mieć długość 120 lub 140, ale po rozłożeniu mamy do wykorzystania stół długości 200 lub 240 metrów. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA