Meble.com.pl - komfort na miarę

Siedzisko "Sumo XXXL" firmy PolskiePufy.pl (Fabryka Relaksu). Fot. Fabryka Relaksu

Rozluźnij się i usiądź wygodnie - 20 miękkich pufów

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 05 maj 2014 11:32 (aktualizacja: 08 maj 2014 08:35)

Worki do siedzenia - to jeszcze meble, czy już niekoniecznie? Definicja nie jest potrzebna. Najważniejsze, że tego typu siedziska są estetyczne, zaskakują inspiracjami i oferują swobodę oraz komfort użytkowania.

We wnętrzach, które  kreowane są na swobodne, przyjazne - "luźne", świetnie sprawdzają się siedziska-worki sako. Ze względu na zróżnicowane wzornictwo pasują zarówno do salonów, jak też pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Wyjątkowo wstawiane są również do sal konferencyjnych, poczekalni czy wybranych miejsc publicznych. Bywa, że stanowią wyposażenie tarasów, balkonów i innych przestrzeni outdoor. Wykorzystuje się je też w celach rehabilitacyjnych. W zależności od rozmiarów i kształtów, mogą być przeznaczone dla dorosłych, jak i dzieci w różnym wieku. Imponujący przekrój różnorodnych opcji (widocznych w naszej galerii) prezentuje m.in. firma PolskiePufy.pl.

Inna uznana firma - Miuki, oferuje na przykład sako "Office", którego nazwa wskazuje na preferowany sposób wykorzystania. To wielki worek pełniący funkcję fotela, z wygodnym podparciem pod plecy i kwadratową, stabilną podstawą. Inne ciekawe modele to, m.in. "Paar" i "Lula" - prostokątne poduchy o różnych wymiarach, które mogą być fotelami, leżankami, materacami - w zależności od ułożenia i ewentualnie "przełamania"  formy. Modele są wyposażone w uchwyty, dzięki czemu łatwo je przenosić. Ponadto są wypełnione odpowiednim granulatem, co umożliwia dobre dopasowanie ich kształtu do każdej przyjętej przez użytkownika pozycji ciała. 

Warto zwrócić uwagę na worki - pufy produkowane przez hiszpańską firmę La Forma, którą w Polsce reprezentuje Goldroom.pl. Dzieciom podoba się kolorowa wersja hamburgera, na którym moża usiąść i teoretycznie "wycisnąć z niego cały ketchup". Oryginalnym designem wyróżnia się model "Pops" o wzorach w kwadraty, wykonany z filcowego materiału w kombinacji patchworkowej. Inne pokazywane przez nas modele Goldroom.pl - można modułowo łączyć w sofy, a nawet narożniki, albo rozkładać do wersji materaca. Wszystkie tapicerskie powłoki są zdejmowane, niektóre są wykonane z poliestru, odpornego na działanie wody. 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA