Meble.com.pl - komfort na miarę

Ten salon to oaza wypoczynku. Głębokie i niskie sofy z rozłożonymi podłokietnikami przypominają nieco kwiaty. Duże poduchy zapewniają stabilne oparcie dla kręgosłupa. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz

Salon dla dużej rodziny. Piękne przykłady wnętrz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 marz 2016 11:29 (aktualizacja: 04 marz 2016 08:38)

Aranżacja salonu dla dużej rodziny to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy do dyspozycji mamy niezbyt dużą przestrzeń. Zobacz kilka pomysłów na wygodne wnętrze.

Salon w którym większa rodzina może spędzać czas oraz komfortowo wypocząć to spore wyzwanie. Potrzebne są sprytne rozwiązania oraz wygodne meble, które zapewnią wypoczynek dla wszystkich domowników. Duża rodzina, to różnorodne charaktery i odmienne upodobania jej członków. Warto dlatego zastanowić się nad podzieleniem salonu na kilka stref, które wydzielimy pod kątem ich funkcjonalności.

Wygodny salon musi posiadać strefę rozrywki i wypoczynku. W tym kontekście podstawą jest oczywiście wygodny i duży narożnik. Najlepszy będzie model modułowy, który pozwala na tworzenie indywidualnych aranżacji. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla pomieszczeń o niestandardowym układzie. Bryły można ze sobą dowolnie zestawiać i zmieniać ich ułożenie. Oprócz wielu możliwości i konfiguracji, meble posiadają też walory dekoracyjne. Przez swój minimalizm i prostotę nadają wnętrzu nowoczesny charakter. 

Jeśli salon jest dostatecznie duży, warto wydzielić w nim również strefę jadalną, gdzie można będzie spożywać wspólnie posiłki. To istotne, bowiem uwzględnia większość potrzeb wszystkich członków rodziny, a jednocześnie pozwala na wspólne spędzanie czasu. 

Także witryny i komody możemy zakupić jako odrębne elementy systemu i stworzyć z nich indywidualną kompozycję, która będzie dostosowana do wymiarów pokoju i stylu życia osób, które z niego korzystają. Łącząc poszczególne moduły wykreujemy mebel, który pozwoli zachować porządek w salonie oraz pomieści większą ilość rzeczy. Dzięki odpowiednio wybranym i dopasowanym meblom modułowym możemy także optycznie zmienić proporcje wnętrza. Stawiając wzdłuż ściany rząd niskich modułów, wizualnie poszerzymy i podwyższymy pomieszczenie. 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA