Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Grace posiada funkcję spania. Jej głębokie siedzisko zachęca do odpoczynku. Fot. XForm

Salon w bloku. Modne sofy do małych wnętrz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 marz 2015 10:39 (aktualizacja: 30 marz 2015 08:41)

Funkcjonalne urządzenie małego salonu jest niemałym wyzwaniem. Oprócz jasnych barw i kolorów, które je wizualnie powiększą, warto wybrać też meble o odpowiednim rozmiarze. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze sofy do niewielkich wnętrz.

Mały salon stwarza wiele ograniczeń i zmusza nas do uważnego rozplanowania mebli. Aby ograniczona pod względem wielkości przestrzeń nie była zagracona należy uważnie zastanowić się zwłaszcza nad wyborem sofy. Nasz typ siedziska wprost stworzony do takiego wnętrza to sofa dwuosobowa, z funkcją spania, o wyraźnie zaakcentowanym oparciu. Jeśli dwuosobowa sofa jest niewystarczająca, zbyt mała i posiada niewielką ilością funkcji, warto rozejrzeć się za sofą trzyosobową, która również wyróżnia się zgrabną formę, ale oferuje dużo większy wachlarz udogodnień.

Różnice cenowe w przypadku sof dwu i trzyosobowych są ogromne. Wszystko zależy od jakości ich, rodzajów zastosowanych funkcji i od tego jakimi materiałami zostały obszyte. Wiadome jest, że sofy tapicerowane naturalną skórą są znacznie droższe od tych, które zostały obszyte tkaniną. Z kolei wzory najpopularniejszych sof są uniwersalne i neutralne tak, aby je łatwo dopasować do różnych wnętrz. Najczęściej są pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że w sklepach znajdziemy modele pikowane, stebnowane czy wyróżniające się oryginalnymi przeszyciami. Tkaniny na meblach są przede wszystkim w barwach jednolitych i raczej jasnych. Dominują ciepłe tonacje kolorystyczne. Najczęściej można zobaczyć beże, brązy i ecru oraz barwy ziemi, które świetnie sprawdzą się w małym wnętrzu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA