Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Sirius z kolekcji Equinoxe marki Rom. Powierzchnia spania nie zajmuje całej przestrzeni narożnika, dzięki temu mamy miejsce na odłożenie obok różnych przedmiotów, jak chociażby książek. Fot. Rom

Salon z sypialnią. Oto najlepsze narożniki do spania

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 lut 2015 13:25 (aktualizacja: 23 lut 2015 07:54)

Popołudnia chętnie spędzasz na sofie lub fotelu, ale wieczorami twój salon musi się zamienić w sypialnię? Sprawdź jaką sofę najlepiej wybrać, aby wypoczywać komfortowo oraz zdrowo - w ciągu dnia jak też w nocy.

Komfortowi wypoczynku w ciągu dnia sprzyjać będą modele bez nadmiernej liczby przeszyć, co pozwoli sylwetce ułożyć się w naturalnej pozycji. Przy wyborze umeblowania wypoczynkowego warto też brać pod uwagę wzrost przyszłych użytkowników – adekwatna wysokość mebla powinna pozwalać osobie siedzącej na swobodne dotykanie stopami podłoża. Dla niższych użytkowników wskazane są płytkie siedziska, dla wyższych, odpowiednio głębsze. Warto też korzystać z podłokietników, zagłówków czy podnóżków. Dzięki nim mebel staje się bardzo elastyczny i możemy układać na jego powierzchni ciało w różnych, dogodnych w danej chwili pozycjach.

Ważnym aspektem oddziałującym bezpośrednio na utrzymanie kręgosłupa w formie przez długie lata, jest poprawna pozycja podczas snu. Warunkiem, by ją osiągać jest korzystanie z odpowiedniego łóżka, jeśli jednak nie mamy w domu miejsca na oddzielną sypialnię, wszystkie te właściwości powinna posiadać sofa. Szczególnie istotna jest twardość podłoża, na którym spędzamy wiele godzin każdej nocy. Musi ono naturalnie dopasowywać się do sylwetki, dzięki czemu ciało ma szansę regenerować się po całodziennym wysiłku. Zbyt twardy materac sprawia, że mięśnie karku i pleców muszą cały czas pracować, by utrzymać kręgosłup w jednej linii. Natomiast nadmiernie miękka powierzchnia spania przyczynia się do tego, że ciało się zapada, a mięśnie próbują temu zapobiec. Dla osiągnięcia warunków do pełnego relaksu istotna jest też właściwa długość powierzchni do spania – najlepiej, gdy przekracza ona o minimum 20cm wzrost użytkownika. I wreszcie, kręgosłup będzie bardzo wdzięczny, gdy zrezygnujemy z nadmiernej liczby poduszek, np. na rzecz jednego, niewielkiego „jaśka”.

W galerii zdjęć prezentujemy najlepsze rozkładane narożniki, które nie tylko zapewnią komfort spania, ale także wygodę podczas dnia. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA