Meble.com.pl - komfort na miarę

Linia "Maxima" firmy Rejs - cargo mini boczne. Fot. Rejs

Sekretne życie kuchni

  • Autor: Katarzyna Hryniewicka
  • 27 gru 2013 18:01

Niewidoczne na pierwszy rzut oka systemy akcesoryjne do mebli kuchennych cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Choć są na ogół zręcznie ukryte wewnątrz brył szafek i szuflad, znacznie usprawniają codzienną pracę w kuchni.

Ale by wyposażenie kuchni spełniło swoje zadanie – to znaczy usprawniło wykonywanie obowiązków, każdorazowo musi zostać skrojone i wykonane „na miarę” potrzeb i oczekiwań konkretnych klientów. Dlatego też oprócz bardzo szerokich ofert, obejmujących modele wykonane z rozmaitych materiałów, producenci umożliwiają wykonanie niemal każdego produktu w pożądanych, odpowiednich rozmiarach i elastycznie dostosowywanych kształtach.

Drobiazgi „ukryte pod ręką”

Zdecydowanie największym zainteresowaniem klientów wyposażających obecnie kuchenne wnętrza cieszą się pojemne szuflady, które w zasadzie całkowicie zdominowały dolne szafki. Jak żadne inne elementy mebli umożliwiają one swobodę organizacji. Pomocne w tym są nie tylko rozmiary samych brył, ale również systemy organizacji szuflad – uchwyty, wkłady, listwy, stelaże, ograniczniki. Dzięki nim wprowadzenie – i co ważniejsze – utrzymanie porządku i przejrzystości w szufladach jest bardzo proste. Dodatkowo systemy te zabezpieczają przechowywane produkty i naczynia np. talerze przed zniszczeniem.

Paleta dostępnych na rynku organizatorów jest bardzo szeroka. Wkłady do szuflad obejmują m.in. uchwyty na talerze, garnki, przyprawy i sztućce, a także listwy poprzeczne i podłużne pomocne przy rozmieszczeniu wszelakich produktów spożywczych i chemii gospodarczych, a także dodatkowe akcesoria jak np. obcinarki do foli.

Duże przechowywania

Ale kuchnia to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. W większości gospodarstw domowych, w których zabrakło miejsca na oddzielną spiżarkę, to w tym pomieszczeniu przechowuje się gros produktów spożywczych i środków higienicznych, a także różnego rodzaju naczyń. Nierzadko, nie dość, że zajmują one dużą powierzchnię, to z racji swoich gabarytów są też bardzo nieustawne. Stworzenie w przestrzeni kuchennej odpowiednich warunków do ich racjonalnego rozmieszczenia jest więc priorytetem wielu pań domu, a także samych producentów, którzy nieustannie próbują wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów.

Wynikiem tych działań jest stworzenie bogatej oferty różnego rodzaju systemów służących do przechowywania wszelkich potrzebnych produktów, urządzeń i narzędzi. Jej podstawą zdają się być systemy koszy cargo, które w ostatnim czasie stały się w zasadzie standardowym elementem wyposażenia kuchni. Świetnie sprawdzają się one przede wszystkim w wysokich szafkach, organizując ich przestrzeń i ułatwiając sięganie po poszczególne produkty. Wysuwane na specjalnych prowadnicach kosze, zamontowane na indywidualnie dostosowanej do potrzeb klienta wysokości sprawiają, że wszystkie produkty znajdują się pod ręką, a tym samym eliminują konieczność przesuwania kilku produktów w celu dotarcia do tego poszukiwanego. Co ważne szerokość, rozstaw i pozostałe wymiary koszy, a także ich rozmieszczenia wewnątrz szafki są dowolne i zależą jedynie od preferencji klienta. Może on na przykład połączyć w jednej szafce kosze i szuflady, tak by jeszcze sprawniej uporządkować jej przestrzeń.

Trudny dolny róg

Producenci oferują rozwiązania przeznaczone do wszystkich rodzajów szafek i szuflad, jakie można znaleźć we współczesnej kuchni. Szczególny segment oferty poświęcają pakownym dolnym szafkom narożnym. Miejsca te z reguły są trudno dostępne i bardzo rzadko w pełni wykorzystane. Wyjęcie schowanych w ich głębi produktów, albo urządzeń oznacza konieczność schylenia się, lub nawet uklęknięcia, co nie tylko obciąża stawy, ale też powoduje stratę cennego czasu. Systemy zaprojektowane z myślą o szafkach narożnych na ogół umożliwiają pełny wysuw stelaży na których zamontowane są albo kosze cargo, albo półki o niestandardowych kształtach.

Z uwagi na fakt przechowywania w przestrzeni narożnej produktów dość dużych gabarytowo – a co za tym idzie również relatywnie ciężkich, producenci zadbali o to, by udźwig poszczególnych półek i koszy był wystarczająco duży. Tym samym zadbano o bezpieczeństwo codziennego użytkowania, które jest dla wielu producentów wręcz priorytetem.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA