Meble.com.pl - komfort na miarę

Z sofą "Cube" można bawić się tylko kształtami, ale także kolorami. Fot. New Look

Sofa modułowa – moc możliwości aranżowania

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 marz 2014 07:41 (aktualizacja: 11 marz 2014 09:02)

Szukasz sofy, którą będziesz mógł bezkarnie przestawiać lub dobierać do niej kolejne elementy? Wybierz sofę modułową, a będziesz zachwycony.

Modułowe sofy dobrze sprawdzają się zarówno w dużych wnętrzach, jak i małych. W pokaźnym domu lub przestrzennym lofcie będą grały pierwsze skrzypce w salonie. Dzięki ich elastyczności i funkcjonalności, poprzez zestawianie ze sobą poszczególnych modułów, można stworzyć ogromną sofę lub narożnik, albo porozstawiać moduły w różnych miejscach, tworząc tym samym artystyczny nieład do odpoczynku.

Idealne dopasowanie

Niewielkie mieszkania można wyposażyć w jeden lub dwa moduły w zależności od potrzeb. Może to być moduł na kształt szezlonga, który po dostawieniu pufy lub podnóżka (czyli kolejnego modułu), zmieni się na pełnowymiarową sofę. Niestety modułowe sofy nie posiadają funkcji spania, dlatego nie sprawdzą się w mieszkaniach, w których rozkładany mebel jest niezbędny.

Modułowe sofy poza swoją niezwykłą funkcjonalnością przyciągają także uwagę wyglądem. Wiele modeli jest w mocno kolorowych barwach, jak np. model „Cube” firmy New Look. Poszycia mogą być w delikatnym zamszu, modnym filcu lub w tradycyjnej tkaninie. Dodatkowo moduły, które się ze sobą zestawia mają różne kształty co daje możliwość stworzenia sofy wyglądającej niczym wijący się wąż. Taki model oferuje m.in. Firma Etap Sofa, a wspomniana sofa nosi nazwę „Meander”.

Kolor i kształt

Modułowe sofy prezentują najczęściej nowoczesny design. Przy meblu, który się nie rozkłada i nie potrzebuje wewnętrznych, często skomplikowanych funkcji, producentom znacznie łatwiej jest uzyskać dla niego nietypowe kształty. Doskonałym przykładem jest sofa „Mon” z oferty marki Stylhen. Ma dynamiczną formę, która na pierwszy rzut oka może przywoływać „kosmiczne” skojarzenia. Podobnie jest z sofą marki Vitra, kolekcja „Flower” to płaskie moduły, które kształtem przypominają kwiatki lub atramentowe kleksy. Połączenie ich ze sobą daje ciekawy kształt płaskiej i niewysokiej sofy. W pojedynkę mogą zaś służyć jako pufy o ciekawym kształcie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA