Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała sofa "Aspen". od 2827zł. Fot. Wajnert Meble

Sofa trzyosobowa. 20 nowości prosto z polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 wrz 2014 07:30 (aktualizacja: 19 wrz 2014 08:51)

Sofa trzyosobowa to mebel idealny do salonu. Ciekawe kształty i nowoczesne wzornictwo sprawia, że stanie się ona jego prawdziwą ozdobą. Zobacz co jest aktualnie dostępne w salonach meblowych.

Niezaprzeczalną zaletą sof trzyosobowych są ich kształty i coraz ciekawsze wzornictwo. Ponadto, ze względu na równą i szeroką powierzchnię spania, duży pojemnik oraz stabilną konstrukcję rozkładania świetnie sprawdzają się w mieszkaniu w bloku - również w salonach otwartych na kuchnię. 

Z naszej obserwacji modeli dostępnych na rynku, możemy wybierać spośród projektów klasycznych lub tych z silniejszym charakterem. Najczęściej możemy spotkać sofy 3-osobowe w jednolitych kolorach, zarówno stonowanych (biel, écru, tonacje beżów, szarości, pasteli i brązów), jak też w bardziej intensywnych (bordo, zielenie, wszelkie odcienie koloru niebieskiego). Bardzo modne jest zestawianie powierzchni monochromatycznych z dekoracyjnymi poduszkami (motywy florystyczne lub geometryczne, bądź oba w jednym wzorze, pasy różnej szerokości). 

W sofach o wzornictwie bardziej tradycyjnym bryły wyłamują się spod dominującej od kilku sezonów surowej geometrii. Boki takich sof często są lekko odchylone lub zaokrąglone, a ich siedziska miękkie i rozłożyste. Z kolei modele nowoczesne są pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że producenci stosują urozmaicenia typu pikowanie, stebnowanie i inne oryginalne przeszycia. 

W przypadku sof 3-osobowych warto zwrócić uwagę czy mebel posiada funkcję spania, i jaki jest jej rodzaj - nie wszystkie modele bowiem posiadają opcję.

W przypadku sof 3-osobowych rozkładanych, wyposażonych w pojemnik na pościel, uciążliwe może być szybkie zużywanie paneli podłogowych lub wykładzin w wyniku użytkowania wózka z pojemnikiem. Poza tym powierzchnia bywa znacznie obniżona w stosunku do tej, którą stosuje się w narożnikach. Jednak wykorzystanie lepszego systemu rozkładania uniemożliwia z kolei wyposażenie mebla w pojemnik na pościel.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA