Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Sirius z kolekcji Equinoxe marki Rom. Powierzchnia spania nie zajmuje całej przestrzeni narożnika, dzięki temu mamy miejsce na odłożenie obok różnych przedmiotów, jak chociażby książek. Fot. Rom

Sofa w funkcją spania. Kupujemy rozkładaną kanapę do salonu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 maj 2015 10:54 (aktualizacja: 19 maj 2015 09:23)

Określenie "okazjonalne spanie” kojarzy się ze źle przespaną nocą. Tymczasem meble tapicerowane z opcją spania pokazują, że wcale nie musi tak być. Zobaczcie kilkanaście narożników, które zapewniają komfortowy odpoczynek zarówno w dzień, jak i w nocy.

Aktualnie czteroosobowa rodzina zazwyczaj korzysta z mieszkania dwu- lub trzy pokojowego. Największy pokój w mieszkaniu nierzadko łączy więc funkcje gabinetu, salonu i sypialni. W takim pokoju lepiej sprawdza się sofa czy wersalka, którą można szybko złożyć przed przyjściem gości. Rozkładane siedziska warto kupić także do sypialni np. gdy pokój w którym śpimy, jest niezbyt duży. Takie sofy znakomicie sprawdzają się także w pokoju dziecinnym albo, gdy chcemy przenocować przyjaciół czy zorganizować zjazd rodzinny. 

Warto zaznaczyć iż funkcja spania podnosi koszt mebla. W tym wypadku zasada jest prosta - im bardziej skomplikowany i zaawansowany technologicznie jest mechanizm, tym większa może być cena sofy. Jednak jeśli koszt mebla jest adekwatny do jakości zastosowanych mechanizmów, wówczas warto zapłacić więcej. Dobrej jakości funkcja gwarantuje bowiem wygodę spania oraz łatwość rozkładania mebla.

Rodzajów funkcji spania jest bardzo wiele. Do rozwiązań najczęściej możemy zaliczyć funkcje: „easy lift”, „sedak” (belgijka), typu wózek, „Delfin” oraz „DL”. Biorąc pod uwagę komfort spania największą wygodę oferują systemy: „easy lift” oraz "DL", który po rozłożeniu, tworzy jednolitą powierzchnię jeśli chodzi o grubość i twardość materaca. Rozwiązania typu belgijka oraz wózek stwarzają znacznie mniej komfortowe warunki wypoczynku, głównie jest to spowodowane podziałem powierzchni spania na segmenty co jest wymuszone sposobem składania. Ponadto w rozwiązaniu typu wózek, poszczególne części powierzchni spania mają inną miękkość co dodatkowo obniża komfort.

Osobom, które mieszkają w blokach gorąco polecamy meble o mniejszych gabarytach, np. zgrabne sofy 2- i 3-osobowe oraz małe narożniki. Szczęśliwi posiadacze dużych mieszkań lub domów mogą zerknąć na formy większe, przestrzenne i niezwykle komfortowe. Zobaczcie modle aktualnie dostępne w Polskich sklepach.  

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA