Meble.com.pl - komfort na miarę

Laviano to klasyczne meble, któych charakterystycznym elementem są pikowane boki. Fot. Bydgoskie Meble

Sofa w salonie. 10 modeli do klasycznego wnętrza

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 kwi 2016 11:29

Sofa w klasycznym wnętrzu powinna być elegancka i równie stylowa, jak reszta aranżacji. Zobacz, jakie modele sof pasują do klasycznego salonu.

Klasyczne wnętrza charakteryzują się dużą ilością dekoracji oraz dodatków, zaś meble mają obłe kształty i często masywną posturę. Wśród kolorystyki mebli skrzyniowych dominują barwy ziemi, jak beże, brązy czy bielone drewno. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, nie musimy ograniczać się z kolorem. Równie dobrze zaprezentuje się klasycznym salonie sofa w szarościach, jak i intensywnym różu.

W klasycznym salonie nie musimy rezygnować z sofy z funkcją spania, bowiem również eleganckie modele mebli posiadają po rozłożeniu wygodną i obszerną powierzchnię do leżenia. Spotkamy ją najczęściej w narożnikach, gdzie znajdziemy również pakowny pojemnik na pościel, mieszczący się w otomanie. Ciekawym rozwiązaniem do klasycznego salonu, są również sofy osadzone na wysokich nogach. Nawet, jeśli mają dość masywne siedzisko, to odstające znacznie od podłogi, będą prezentowały się lekko, ale również stylowo. 

W galerii zdjęć prezentujemy 10 najciekawszych modeli sof do salonu urządzonego w stylu klasycznym. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA