Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Virgo posiada funkcje relaks, zarówno elektryczne, jak i manualne. Wysokie oparcie, lekko odchylone do tyłu zapewnia plecom stabilne podparcie. Fot. Etap Sofa

Sofa w salonie. 10 propozycji do małych wnętrz, z cenami

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 lip 2015 09:05 (aktualizacja: 15 lip 2015 12:34)

Małe sofy potrafią być równie funkcjonalne, jak te duże. Zobaczcie 10 propozycji do małych wnętrz. Dużo nowości i podane ceny.

Małe wnętrza to prawdziwy sprawdzian kreatywności dla ich właścicieli. Szczególnie trudny w urządzeniu może być salon, który nie dość, że musi pełnić rolę pomieszczenia reprezentacyjnego, to w życiu codziennym, jest także miejscem do przechowywania wielu rzeczy. Jak więc go urządzić, aby był funkcjonalny i ładny? Na szczęście są meble, które w tym pomogą. 

Głównym punktem salonu jest sofa. To na niej sadzamy gości, wygodnie się rozsiadamy podczas oglądania telewizji, kładziemy się na poobiednią drzemkę. Sofa pełni więc bardzo ważną rolę. Do niedużego pomieszczenia, nie wstawimy jednak ogromnego narożnika czy dwóch sof, ponieważ nie starczy nam miejsca na inne meble. Jaką sofę więc wybrać, aby dawała sporo miejsca do siedzenia, ale też ciekawie się prezentowała? Wybraliśmy 10 najciekawszych modeli, które odpowiadają na różne potrzeby. Rozkładane lub nie, z pakownymi pojemnikami na pościel, ale także z funkcjami relaksu, które zapewniają wygodę większą, niż niejeden fotel. 

Wybierając mebel wypoczynkowy odpowiedni dla siebie, przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy sofy rozkładanej. Jeśli nie, mamy do wyboru ciekawe modele o lekkiej konstrukcji, np. na wysokich nogach. Są one delikatniejsze w wyglądzie niż modele osadzone na ziemi i bardziej nowoczesne. Ciekawym detalem mogą być drewniane nogi oraz pikowane oparcie. Jeśli jednak sofa w salonie, wieczorem musi zamienić się w wygodne łóżko, przyda się rozkładany narożnik. Daje on pokaźną przestrzeń do spania, a po złożeniu dużo miejsca do siedzenia. Niektóre modele posiadają aż dwa pojemniki, które przydadzą się do przechowywania pościeli oraz koców. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA