Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Cocoon intryguje połączeniem kolorów. Fot. Eilersen

Sofa w salonie. 12 modeli w najpiękniejszych tkaninach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 paź 2014 14:21 (aktualizacja: 24 paź 2014 08:01)

Sofa to wizytówka każdego salonu. Przedstawiamy dzisiaj modele w najpiękniejszych tkaninach - pasiastych, połyskujących i kwiatowych.

Powinna być nie tylko wygodna, ale i ładna. Czasami okazuje się, że wybór samej sofy jest prostszy niż wybór tkaniny jaką ma być wykończona. Na rynku jest tak wiele różnych materiałów tapicerskich, że od ich ilości nie sposób nie dostać zawrotu głowy. Wybierać obicie sofy jednak należy z precyzją i uwagą, bowiem zbyt pstrokata tkanina może narobić więcej szkód w salonie niż pożytku. Jeśli w salonie ściany pomalowane są na jeden kolor, to spokojnie można wybrać wzorzystą tkaninę, jeśli jednak na ścianie widnieje tapeta z wzorem, to bezpieczniejsza będzie sofa w jednym kolorze. 

Ciekawym rozwiązaniem są tkaniny o połyskującej strukturze. Ich delikatny blask pięknie lśni się przy zapalonym świetle, a sama tkanina zmienia wizerunek, kiedy przeciągnie się po niej dłonią, z błyszczącego w matowy. Ma lekko "włochatą" strukturę i jest bardzo przyjemna w dotyku. Wśród wielu dostępnych na rynku sof, wiele z nich ma zdejmowane poszycie. Dzięki temu można wybrać mocno kolorową lub z intensywnym motywem tkaninę, którą będzie można zdjąć w momencie, kiedy nam się znudzi lub kiedy przestanie pasować do aranżacji wnętrza. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA