Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Stagra

Sofa w salonie. 12 nowości z funkcją spania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 lis 2016 09:19 (aktualizacja: 30 lis 2016 10:06)

Sofa z opcją spania to bardzo wygodne rozwiązanie. Pozwala wypocząć w pozycji leżącej, a w razie potrzeby ugościć dalszą rodzinę czy przyjaciół.

Producenci już od dawna wyposażają sofy w mechanizmy, które zapewniają pełen komfort leżenia. Można powiedzieć nawet, iż możliwość „wygodnego” korzystania z mebla wypoczynkowego jest jednym z priorytetowych kierunków działań producentów. Ergonomiczne kształty, wytrzymałe tkaniny obiciowe, komfortowe systemy rozkładania – wszystko to ewoluuje właśnie w tym kierunku.

Wybór sof z opcją spania dostępnych w polskich sklepach jest bardzo zróżnicowany. Do wyboru mamy zarówno sofy 2 i 3 - osobowe, jak też narożniki.  Jeśli chodzi o systemy rozkładania na polskim rynku najpopularniejsze są sofy z funkcją spania tzw. „DL”, które rozkładają się poprzez odchylenie oparcia do przodu. Inna popularna opcja to mechanizm tzw. „delfin”, który umożliwia rozłożenie sofy poprzez wysunięcie i następnie podniesienie siedziska.

Warto zwrócić także modele z funkcją „easy lift”, w których po rozłożeniu miejsce do leżenia ma równe grubości pianek po obu powierzchniach spania. Warto zwrócić uwagę także na sofę, w której siedzisko unosi się w górę i przesuwa wprzód nad podłogę, a zagłówek wyjeżdża spod oparcia. W ten prosty sposób powstaje 3-elementowa, bardzo komfortowa powierzchnia do spania. Mechanizmy te bywają też wspomagane specjalnymi sprężynami i synchronizatorami, dzięki którym obsługa funkcji staje się jeszcze łatwiejsza. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA