Meble.com.pl - komfort na miarę

"Antigua" marki Rom. Zestaw zawiera kilkanaście rozmiarów sof i narożników. Istnieje możliwość kilku funkcji, m.in. elektryczne vario (poszerzenie siedziska o dodatkowe 25 cm), zmiana głębokości siedziska. Fot. Rom

Sofa w salonie. 15 komfortowych wypoczynków w bieli

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 lis 2014 12:14 (aktualizacja: 24 lis 2014 09:13)

Białym meblom poświęcaliśmy ostatnio dużo uwagi, kolor ten ma bowiem wiele atutów. Naszym zdaniem białe sofy prezentują się szczególnie pięknie - mają niebanalny charakter i pięknie ozdabiają salon.

Białe sofy mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Argumentów za i przeciw zakupowi jasnego narożnika, kanapy czy sofy jest wiele. Można się długo spierać. Jedni powiedzą, że biała sofa zbyt szybko się brudzi, inni natomiast, że jej elegancki i piękny wygląd rekompensuje wszystkie niedogodności związane z ewentualnym usuwaniem zabrudzeń.

Niezależnie od wszystkiego, warto jednak zastanowić się nad jej zakupem. To najbardziej klasyczny mebel do salonu, który daje jednocześnie wiele możliwości aranżacji. Jest to też jeden z niewielu kolorów tkanin obiciowych, do którego bez problemu dopasujesz resztę mebli, kolor ścian czy ogólną aranżację salonu. Ponadto, jeśli znudzi się nam jasna sofa w wersji "total look", jej aranżację można urozmaicić kolorowymi lub wzorzystymi poduszkami, które dodatkowo podniosą uczucie komfortu.

Nie musicie obawiać się także uciążliwego usuwania zabrudzeń. Nowoczesne tkaniny obiciowe są bardzo łatwe w czyszczeniu, często wystarczy sama woda, ściereczka lub gąbka, aby usunąć zabrudzenia. Rynek ma do zaoferowania także mnóstwo skutecznych środków pielęgnacji skóry.

Ci, którzy preferują bardziej "bezpieczne" jeśli chodzi o zabrudzenia meble, mogą zdecydować się na propozycje tapicerowane kilkoma tkaninami. Takie sofy mają zazwyczaj ciemniejsze siedzisko i oparcie, a biała tkanina pokrywa tzw. stelaż i podłokietniki.   

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA