Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Camino. W zestawie dostępny jest również fotel. Fot. Gala Collezione

Sofa w salonie. 15 modeli do małych wnętrz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 lis 2014 21:15 (aktualizacja: 13 lis 2014 08:33)

Funkcjonalne urządzenie małego wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Oprócz jasnych kolorów, które je optycznie powiększą, warto wybrać też meble z wygodnymi funkcjami. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze sofy do małych wnętrz.

Małe pomieszczenia wymagają wyjątkowych zabiegów. Meble powinny być jasne, ale dobrze byłoby też, aby oprócz walorów estetycznych posiadały praktyczne funkcje, ułatwiające codziennie przebywanie w tej niewielkiej przestrzeni. Wybierając sofę do małego pomieszczenia warto zwrócić uwagę na wszystkie zastosowane w niej udogodnienia, bowiem ilość funkcji może przeważyć decyzję o tym, czy mebel jest praktyczny czy też absolutnie dysfunkcyjny. 

Dobra na sen

Najbardziej pożądaną funkcją w sofach jest oczywiście element rozkładania, bowiem dzięki niemu w nocy zwyczajna sofa może stać się komfortowym łóżkiem. Oprócz samego rozkładania warte uwagi są także sposoby, w jaki będziemy to robić. W małych wnętrzach nie każdy system rozkładania się sprawdzi, ponieważ może on wymagać przesuwania codziennie innych mebli, np. stolika lub też zajmie całą powierzchnię pokoju, sprawiając tym samym, że nie będziemy w stanie się w nim swobodnie poruszać. 

Dodatkowe funkcje

Producenci zdając sobie sprawę z tego, że współczesna sofa musi posiadać znacznie więcej zalet i dawać użytkownikowi o wiele więcej niż jeszcze kilka lat temu, dodają do modeli coraz to ciekawsze udogodnienia. W wielu modelach można więc spotkać półki umieszczone zamiast boków, pełniące jednocześnie funkcję podłokietnika oraz przestrzeni do przechowywania, np. książek. W nowoczesnych, ale też droższych sofach standardem są także regulowane oparcia i wysuwane podnóżki. Wszystko to sprawia, że sofa nawet w małym pomieszczeniu może być komfortowym i estetycznym meblem, na miarę potrzeb współczesnego człowieka. 

W galerii zdjęć znajdują się ciekawe modele sof wraz z cenami, które doskonale nadają się do aranżacji małych wnętrz. 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA