Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw "Sherzo" tworzą: fotel i sofy 2- i 3-osobowe. Wyposażenie dodatkowe: rozkładane łóżko. Fot. Kler

Sofa w salonie. 20 najmodniejszych zestawów wypoczynkowych

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 lis 2014 09:37 (aktualizacja: 14 lis 2014 08:36)

Dostępne obecnie na rynku zestawy wypoczynkowe są tak zróżnicowane stylistycznie, funkcjonalnie i gabarytowo, że nikt nie powinien mieć kłopotu z wyborem modelu idealnego dla siebie. Zobaczcie 20 propozycji dostępnych w polskich sklepach.

Zestaw wypoczynkowy pozwala efektownie zagospodarować duży salon i tzw. „trudne” przestrzenie, czyli kąty pomieszczeń i miejsca pod ścianami. Najczęściej obejmuje siedziska 3, 2.5 lub 2 osobowe oraz fotele i podnóżki. Sporo firm do zestawu dołącza szezlongi, ponieważ ten rodzaj mebla staje się coraz popularniejszy na polskim rynku. Wybierany jest do przestrzennych wnętrz jako uzupełnienie aranżacji z sofami 3 osobowymi i fotelami. Swoją popularność zawdzięcza oryginalnej i eleganckiej formie, która wnosi do wnętrz nową nutę stylistyczną, ożywia tradycyjne rozwiązania i dodaje aranżacji klasy.

Innym meblem, który robi karierę w polskich domach są megahockery. Są to duże, najczęściej kwadratowe lub prostokątne pufy, które można wykorzystać zarówno jako miejsce do siedzenia, podnóżek lub stolik okolicznościowy, jak też jako dostawkę do narożnika (co daje dodatkową powierzchnię spania). Niektórzy producenci pufy wyposażają w pojemniki. Ta funkcja mebla jest mile widziana zwłaszcza w zestawach, które nie mają pojemników na pościel w sofach czy fotelach.

Wzory najpopularniejszych zestawów są uniwersalne i neutralne tak, aby je łatwo dopasować do różnych wnętrz. Najczęściej są pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że w sklepach znajdziemy modele pikowane, stebnowane czy wyróżniające się oryginalnymi przeszyciami. Tkaniny na meblach są przede wszystkim w barwach jednolitych i raczej jasnych. Dominują ciepłe tonacje kolorystyczne. Najczęściej można zobaczyć beże, brązy i ecru oraz barwy ziemi. 

Zachęcamy do obejrzenia naszych propozycji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA