Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa modułowa Fancy pozwala na dowolne konfiguracje w salonie. Jest również tapicerowana piękną, kolorową tkaniną. Fot. Bizzarto

Sofa w salonie. Jak wybrać odpowiednią tkaninę?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 30 cze 2015 11:26

Tkanina obiciowa określa charakter mebla. A właśnie charakter to coś, czego szukają miłośnicy designu pragnący oryginalnych rozwiązań. Jak jednak wybrać tkaninę, aby sofa była nie tylko piękna, ale i funkcjonalna?

Jak po wejściu do sklepu nie zagubić się w morzu informacji i kupić sofę w odpowiedniej tkaninie? Najważniejsze, to wybrać materiał najbardziej przyjazny dla naszej skóry. Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym materiałom...

Szenile. Pod tą, tajemniczo brzmiącą nazwą skrywa się jedna z najpopularniejszych tkanin stosowanych przy tapicerowaniu mebli. Producenci chętnie wykorzystują szenile, gdyż dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych. Poza tym, są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Dodaje to niewątpliwie atrakcyjności sofie czy fotelowi. Szenile składają się przede wszystkim z akrylu i poliestru. Materiał ten bardzo dobrze sprawdzi się we wnętrzach, w których swoją obecność zaznaczają dzieci, a to dzięki jego odporności na zabrudzenia i mechacenie. Dużą wytrzymałością charakteryzują się również niektóre z tkanin naturalnych. Warto się im przyjrzeć, gdyż to one, w dobie rosnącej popularności na tzw. „slow life,” zdobywają coraz większą popularność. Bardzo dobrze sprawdza się len. Nie elektryzuje się, nie kurczy i należy do materiałów wytrzymałych. Do tego idealnie pasuje do prostych pomieszczeń, nadając im przytulności.

Nadruki - czyli w języku designu: printy – od zawsze „towarzyszyły” tkaninom obiciowym. Mimo, iż obecnie we wnętrzach króluje minimalizm, to klienci bardzo często, tak na przekór, szukają tego pierwiastka, który wyróżni ich styl. A dobrym sposobem na zabłyśnięcie w tłumie jest właśnie użycie mebli ze wzorzystymi tkaninami. Co mamy do wyboru? Printy geometryczne, np.: wielokolorowe lub czarno-białe trójkąty i kwadraty czy bardzo modne w tym sezonie – heksagony. Producenci oferują nam również motywy florystyczne. Różnobarwne, baśniowe wzory kwiatów tworzą na meblach niezwykle poetycką kompozycję i wprowadzają naturalny klimat do przestrzeni domu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA