Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Kelly posiada regulowane zagówki, funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Fot. Wajnert

Sofa w salonie. Modele idealne do małego mieszkania

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 lip 2017 12:50

Sofa w salonie to wyjątkowo ważny mebel. W małym mieszkaniu, gdzie nie ma wiele miejsca doskonale sprawdzą się takie modele.

Wybierając meble do małego salonu musimy myśleć nie tylko o wygodzie, jaką oferują, ale również o ich rozmiarach. W małym wnętrzu zbyt duży mebel będzie wyglądał przytłaczająco. Na szczęście producenci mebli tapicerowanych oferują nam szerokie spektrum sof do małych salonów. 

Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie narożnik. Ustawiony w kącie pokoju będzie się ładnie wpasowywał w aranżację wnętrza, jak również nie zajmie wiele miejsce. Większość rozkładanych narożników posiada funkcję spania, a dodatkowe opcje tj. pufy ukryte pod podłokietnikiem czy regulowane zagłówki, sprawią, że salon stanie się bardziej funkcjonalny.

Wybierając klasyczną sofę do małego salonu warto pochylić się nad modelami trzyosobowymi. Te, przeznaczone dla dwóch osób mogą okazać się za małe, szczególnie, jeśli zdarza nam się podejmować w mieszkaniu gości. Sofa z miejscem dla trzech osób oferuje nie tylko wygodną przestrzeń do siedzenia w dzień, ale i optymalną ilość powierzchni spania - jeśli wybierzemy model rozkładany. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA