Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Le-Mans. Fot. Adriana Furniture

Sofa w salonie. Modele, które dodadzą wnętrzu stylu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lut 2017 12:26 (aktualizacja: 03 lut 2017 08:46)

Sofa jest jednym z najważniejszych  mebli w naszych domach. Umiejętne dobranie jej do stylistyki wnętrza sprawi, że podkreśli jego urodę i nada mu wyjątkowego charakteru.

Bez sofy nie wyobrażamy sobie strefy wypoczynkowej w każdym mieszkaniu czy domu. Coraz częściej gości również w przestrzeniach publicznych – w strefach wellness i SPA, salonach urody, w hotelowych holach, poczekalniach gabinetów lekarskich, kancelarii prawnych, banków i w recepcjach firm. Jest meblem, który swoim wyglądem ociepla każde wnętrze, wizualnie nadając mu przytulności i miękkości oraz zachęcając do relaksu. Ze względu na dość sporą powierzchnię jaką zajmuje, często bywa dominującym akcentem kolorystycznym, ale też stylistycznym i kompozycyjnym, ożywiającym pomieszczenie.

Jest także zaliczana do mebli reprezentacyjnych. To właśnie na niej siedzą goście podczas bardziej lub mniej oficjalnych spotkań. Ten fakt sprawia, że od jej wyglądu często zależy wrażenie, jakie robi na przebywających w mieszkaniu ludziach. Sofa jest niewątpliwie jednym z mebli, z którymi kojarzy nam się relaks i wypoczynek w domowym zaciszu, niezależnie od tego, czy spędzamy czas w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół czy też samotnie. To na niej lubimy czytać książkę, pić ulubioną herbatę czy sączyć dobre wino, oglądać filmy i wreszcie... przytulać się do ukochanej osoby. Bo sofa jest meblem, który z założenia ma służyć naszemu komfortowi i relaksowi, czyli oddawaniu się przyjemnościom.

Sofa bywa także meblem „do zadań specjalnych", gdy potrzebujemy miejsca do spania. W zależności od wielkości mieszkania może pełnić na co dzień lub okazjonalnie rolę łóżka. W kawalerkach i na niewielkich metrażach w nocy staje się wygodną sypialnią dla domowników lub miejscem do spania dla gości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA