Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Hamilton to model modułowy. Zagłówki unosi się przez przyciśnięcie eleganckiego przycisku. Przyciskami steruje się także wysunięcie podnóżka. Fot. Bizzarto

Sofa w salonie. Modele w pięknych szarościach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 sty 2015 08:27 (aktualizacja: 30 sty 2015 08:00)

Szarości są teraz na topie. Mają równie wielu przeciwników co zwolenników, ale trzeba przyznać, że wyśmienicie prezentują się na meblach...szczególnie na sofie.

Szary kolor ma wielu przeciwników, którzy stanowczo upierają się przy tym, że jest to barwa ponura i mało atrakcyjna. Jednak nie bez powodu szary kolor należy do ulubionych barw założyciela jednego z najsłynniejszych domów mody na świecie – Diora. Według projektanta szarości są niezwykle eleganckie, uniwersalne i przede wszystkim ponadczasowe. Szarość pasuje do wszystkiego. We wnętrzach zaś najciekawiej prezentuje się w postaci tkanin mebli tapicerowanych.

Wśród popularnych materiałów tapicerskich w odcieniach szarości na szczególną uwagę zasługuje filc. Materiał ten jest jednym z najstarszych wyrobów włókienniczych wytwarzanych przez ludzi, prawdopodobnie jest starszy od tkactwa. Sofa obita filcem wykonanym wyłącznie z naturalnych włókien będzie nie tylko niezwykle estetycznym meblem, ale także ciepłym i przytulnym, ponieważ naturalny filc ma właściwości izolacyjne.  Wśród ofert zarówno polskich jak i zagranicznych producentów mebli tapicerowanych znajdziemy także modele, do których obicia wykorzystuje się tradycyjne materiały jak: żakardy czy mikrofazy. Szare barwy są niezwykle eleganckie, a projektanci chętnie stosują je w nowoczesnych wnętrzach. Kolor ten pasuje do prostych i designerskich form. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA