Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik "Leonis" z kolekcji Equinoxe marki Rom. Fot. Rom

Sofa w salonie. Na niej wygodnie się wyśpisz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 lis 2014 09:36 (aktualizacja: 05 lis 2014 08:35)

Zapewnienie sobie wygodnego miejsca do spania, to absolutna podstawa. W końcu ponad połowę życia spędzamy we śnie. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na duże łóżko sypialniane, warto wybrać komfortową, rozkładaną sofę. Podpowiadamy jaką...

Wybór mebla przeznaczonego do nocnego wypoczynku zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości pomieszczenia. Jeśli do tego celu przeznaczona jest wydzielona sypialnia to najlepszym rozwiązaniem będzie wygodne łóżko, którego nie trzeba codziennie składać. Jeśli natomiast miejsce do spania ma się znaleźć w wielofunkcyjnym pokoju dziennym, to rozsądnym rozwiązaniem będzie sofa lub narożnik z funkcją rozkładania. 

Meble wypoczynkowe, które mają pełnić rolę łóżka są wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy rozkładania. Najczęściej spotykany jest system zwany delfinowym, w którym najpierw wysuwa się wózek z materacem, a następnie przy pomocy podnośnika unosi się leżysko do wysokości siedziska. Równie popularny jest system przewracanego oparcia, w którym po wysunięciu przedniej części mebla (siedziska) przewraca się w jego miejsce oparcie, tworząc dużą powierzchnię spania. Często spotykany jest także mechanizm zwany belgijskim, po rozłożeniu przypominający metalowy stelaż łóżka polowego, tworzący z siedziskiem wygodne miejsce wypoczynku.

Niezależnie od tego czy jako mebel do spania będzie służyć łóżko, nowoczesna sofa, czy funkcjonalny narożnik, odpowiednie dopasowanie go do własnych potrzeb i możliwości zagwarantuje komfortowy wypoczynek. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA