Sofa "Enzo" marki Black Red White z funkcją spania bez pojemnika na pościel. Fot. Black Red White

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 sty 2015 17:22 (aktualizacja: 12 sty 2015 08:34)

Sofa w salonie. Najciekawsze zestawy wypoczynkowe

Dostępne na rynku zestawy wypoczynkowe mają bardzo zróżnicowane kształty. Mając do dyspozycji dziesiątki form siedzisk, dodając do tego szeroką gamę materiałów tapicerskich w różnych kolorach i wzorach - można tworzyć naprawdę niepowtarzalne aranżacje.

Szczególną uwagę warto zwrócić na niewielkie, zgrabne sofki na wysokich nóżkach lub modele wyposażone w wysuwane podnóżki, w regulację konta nachylenia oparcia (nawet w 7 stopniach), głębokości siedziska, a nawet z funkcją masażu. 

Ciekawie prezentują się też modele nowoczesne o geometrycznych kształtach, których forma bywa łagodzona zaokrąglonymi liniami oparć, podłokietników i boków. Ich siedziska ozdabiane są miękkimi poduchami, które nie tylko podnoszą komfort wypoczynku ale też sprawiają, że mebel nabiera eleganckiego wyrazu.

Wzory najpopularniejszych zestawów wypoczynkowych są dość uniwersalne tak, aby je łatwo dopasować do różnych wnętrz. Najczęściej są pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że w sklepach znajdziemy modele pikowane, stębnowane czy wyróżniające się oryginalnymi przeszyciami. Tkaniny na meblach są przede wszystkim w barwach jednolitych i raczej jasnych. Dominują ciepłe tonacje kolorystyczne. Najczęściej można zobaczyć szarości, beże, brązy i ecru oraz barwy ziemi. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce