Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Goya dostępna jest w słonecznym i bardzo ożywczym, żółtym kolorze. Fot. Bizzarto

Sofa w salonie. Najpiękniejsze modele w wiosennych kolorach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 marz 2015 09:15 (aktualizacja: 26 marz 2015 08:43)

Jak najprościej wprowadzić do wnętrz wiosenny klimat? W postaci kolorowych mebli i dodatków, które nadadzą im świeżości i lekkości.

To pewne, że słoneczne i ciepłe kolory dobrze wpływają na samopoczucie. W pochmurne dni stojąca w salonie sofa w soczystym, żółtym kolorze będzie doskonałym, pobudzającym elementem wyposażenia wnętrza. Wystarczy spojrzeć na taki pozytywny i intensywny odcień, aby poczuć energię oraz radość.

To, jak duży wpływ na człowieka mają kolory wiadomo już od dawna. Istnieje nawet dziedzina nauki, która zwana jest psychologią koloru. Oczywiście nie ma jednej i sprawdzonej teorii na to, jaki kolor powinno się wybierać, bowiem preferencje do poszczególnych barw leżą w psychice każdego człowieka. Warto więc dobierać je do swojej osobowości.

Najlepszym sposobem na wprowadzenie do salonu mocnych, wiosennych kolorów jest wybór odpowiedniej sofy. To mebel, który w salonie zawsze jest w centrum uwagi, a dzięki radosnym barwom, jeszcze bardziej przyciąga spojrzenia. Szeroki wybór tkanin tapicerskich daje nam możliwość zastosowania koloru mocnego lub lekko przygaszonego, w zależności od naszych preferencji. Jeśli obawiamy się, że żywa barwa sofy zdominuje całe wnętrze, lepiej wybierzmy bardziej stonowany odcień. To szczególnie istotne przy takich kolorach, jak żółty, pomarańczowy czy różowy. 

Jeśli nie pasują nam takie rzucające się w oczy kolory, a mimo wszystko chcielibyśmy mieć w salonie kolor, który wprowadza wiosenny klimat, wybierzmy sofę w barwie zieleni. Zarówno mocne jej odcienie, jak i te delikatne są doskonałymi zwiastunami wiosny. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA