Meble.com.pl - komfort na miarę

Skórzany narożnik Freestyle w bardzo jasnym odcieniu skóry. Fot. Black Red White

Sofa w salonie. Skórzana tapicerka, czyli jaka?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 kwi 2015 08:49 (aktualizacja: 29 kwi 2015 08:10)

Sofa skórzana to klasa sama w sobie. Czy wiesz jaką skórę wybrać, aby mebel prezentował się nie tylko ładnie, ale też służył nam w nienagannym stanie przez długie lata? Rozwiewamy wątpliwości...

Wybierając sofę do salonu wybieramy także jej pokrycie. Sprawdzamy czy tkanina jest przyjemna w dotyku, czy można ją uprać i dopasowujemy jej kolor do stylistyki wnętrza. Podobnie powinno być ze skórzaną tapicerką. Tym bardziej, że sofa pokryta naturalną skórą to niemały wydatek, dobrze więc wybrać najlepszy jej rodzaj.

Najwyższej jakości skóra, nie wymagająca żadnych poprawek to skóra anilinowa. Farbowana jest wyłącznie aniliną i nie poddana żadnym modyfikacjom, czyli w przeważającej ilości przypadków jej wierzchnia warstwa nie jest zabezpieczana. To oczywiście minus, ponieważ to powoduje, że szybko chłonie wilgoć i z czasem ciemnieje. Jednak jest też bardzo ciepła w dotyku i ma wyjątkową strukturę dzięki szczotkowaniu. Poza ciepłą i przyjemną w dotyku fakturą jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie można się do niej „przykleić” jak przy siedzeniu na każdego rodzaju innej skórzanej tapicerce. W kontakcie z nią ludzka skóra czuje się dobrze i nie poci się.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA