Meble.com.pl - komfort na miarę

Klasyczny, czarny narożnik "Winsor", posiada regulowane zagłówki oraz chromowane nóżki. Fot. Inters

Sofa w salonie. Sprawdź czarne, stylowe propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 sty 2015 11:28 (aktualizacja: 23 sty 2015 08:06)

Czara sofa to sprawdzony klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie na czasie. Jej zakup warto więc rozważyć. Dziś polujemy na czarną, szykowną sofę.

Czerń to barwa uniwersalna i klasyczna, która niezwykle swobodnie wkomponowuje się w różnorodne aranżacje. Sprawdzi się zarówno w salonie urządzonym w stylu wykwintnego glamour, jak i we wnętrzu minimalistycznym, gdzie każdy detal musi ze sobą perfekcyjnie współgrać. Moda na barwy się zmienia, ale czerń to zawsze dobry wybór, tym bardziej, że barwę tą możemy swobodnie łączyć z innymi kolorami i dowolnie dopasować do niej elementy dekoracyjne. Ciemna, skórzana sofa to także symbol luksusu i subtelnej ekstrawagancji. 

Czarny to doskonały kolor bazowy. Wyjątkowo dobrze sprawdza się nie tylko jako motyw przewodni wnętrza, ale również jako dodatek. Z czernią każdy kolor wygląda dobrze. Łącząc ją z bielą lub szarością, nasze wnętrze nabierze elegancji. Natomiast, gdy ciemną sofę skomponujemy z jasnymi kolorami, wnętrze zaprezentuje się odważnie i elegancko. 

Za czarnym siedziskiem przemawiają również względy typowo funkcjonalne. Oczywiście czerń brudzi się tak samo szybko, jak i biel, tyle że na czarnym mniej te zabrudzenia widać. Siedzisko czy oparcie zachowuje dłużej swój kolor. Z czerni łatwiej też plamy usunąć, siadając na sofę, zupełnie inaczej niż na jasną, nie musimy obawiać się niefortunnych zabrudzeń. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA