Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Hamilton. Zagłówki można regulować poprzez przyciśnięcie eleganckiego przycisku. Fot. Bizzarto

Sofa w salonie. Świetne modele z funkcją relaksu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 marz 2016 09:51 (aktualizacja: 21 marz 2016 08:42)

Wygoda użytkowania to podstawowe kryterium wyboru jeśli chodzi o zakup mebli wypoczynkowych. Zobaczcie modele z funkcją relaksu, które zapewniają niespotykany komfort.

Sofa musi być wygodna. To podstawowy warunek, który musi spełnić modny meble do siedzenia i wypoczynku. Na szczęście producenci oferują wiele udogodnień, które sprawiają, że wypoczynek przed telewizorem jest chwilą prawdziwej przyjemności.

Standardem w sofach i narożnikach jest funkcja spania oraz pojemnik na pościel. Wybór mebli wypoczynkowych bez tych udogodnień jest w zasadzie bardzo ograniczony. Popyt na nie jest duży ponieważ to nierzadko od tego zależy czy dany mebel znajdzie swojego nabywcę. Do salonu znacznie chętniej wybieramy sofę, która za dnia jest wygodnym siedziskiem, a w nocy pozwala wypocząć w pozycji leżącej lub w razie potrzeby przenocować dalszą rodzinę czy przyjaciół.

Mechanizmy i systemy, które pozwalają na zmianę pozycji z siedzącej na półleżącą, lub nawet leżącą to jednak bardzo rozbudowana grupa. Obejmuje ona zarówno stosunkowo proste rozwiązania, które reguluje się ręcznie, jak też mechanizmy bardziej skomplikowane. Rozwiązaniem, które zwraca uwagę jest możliwość regulacji zagłówka. Element ten pozwala na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka sprawia, że sofa zyskuje ciekawszy wygląd. Inną opcją jest ruchomy podnóżek. Część na której spoczywają nogi można rozkładać manualnie lub za pomocą pilota. Więcej ciekawych inspiracji znajdziecie w galerii zdjęć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA