Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowe okucia "PowerFlex" firmy Hettich zmieniają meble tapicerowane w uniwersalne obiekty o zmiennych kształtach. Fot. Hettich

Sofa wygodnie rozłożona. Systemy, które zapewniają komfort

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 lut 2014 08:27

Wybierając sofę z funkcją spania, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej estetyczny wygląd, ale także na mechanizm, jaki ukryty jest w środku. Co wybrać i na co zwracać uwagę, kiedy nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie? Nasi eksperci podpowiadają.

Rozkładanie sofy bądź narożnika wydaje się bardzo proste. Tymczasem przestarzałe rozwiązania mają wiele mankamentów. Mogą sprawiać trudność w obsłudze, wywoływać nieprzyjemny efekt skrzypienia, czy tez rysować podłogę, a co najgorsze nie zapewniać komfortu spania, na jakim nam zależy. Na szczęście producenci okuć meblowych wdrażają coraz to nowsze i lepsze mechanizmy. Wszystko po to, aby rozkładanie sofy było wygodne, szybkie i łatwe.

Niezwykle praktyczne rozwiązania znajdziemy w ofercie producenta okuć meblowych Stalmot & Wolmet S.A. Stelaż PF 190-5 jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy zdjąć poduchy oparcia, a następnie podnieść lekko siedzisko w górę i opuścić wprzód na podłogę. Automatycznie spod siedziska wysuwa się druga powierzchnia do spania. Mechanizm można zastosować zarówno w narożniku jak i sofie. Atutem rozwiązania jest nie tylko fakt, że mechanizm jest bardzo łatwy w obsłudze, ale również to, że eliminuje ryzyko zarysowania podłogi oraz zapewnia wysoki komfort spania na obu leżyskach - mówi Beata Wiśniewska szefowa Działu Marketingu w Stalmot & Wolmet.
Dla bardziej wymagających klientów producent proponuje rozwiązanie eliminujące potrzebę zdejmowania poduch oparcia PF 257-A-5. Otwieranie funkcji spania polega na wysunięciu siedziska spod oparcia i lekkim uniesieniu w górę i opuszczeniu na podłogę.

Technologia i wygoda

Wiele zmieniło się w ciągu ostatnich lat na rynku meblowym. Obecne trendy poza samym designem czy różnorodnością tkanin wprowadziły także wiele innowacyjnych zmian w zakresie elementów regulowanych. Zarówno mechanicznych jak i elektrycznych. Coraz częściej możemy spotkać w meblach z funkcją spania systemy elektryczne, które niemal całkowicie wykluczają wysiłek ich użytkownika. Hettich jest prekursorem w tej dziedzinie i od wielu lat dostarcza zaawansowane systemy regulacji do mebli tapicerowanych. Jeżeli chodzi o systemy elektryczne, produkujemy szeroką gamę machanizmów „Relax Chassis” z regulacją synchroniczną oraz niezależną pleców i nóg oraz systemem "wall away", który pozwala umieścić mebel blisko ściany nie obawiając się o otarcie materiału podczas użytkowania. W najnowszych wzorach mebli nasi klienci zastosowali także system „Mosys” i jest to jego premiera jeżeli chodzi o sofy, gdyż dotąd znajdował zastosowanie w stelażach do materacy oraz w systemach łóżek typu Boxspring. Od 2014 „Mosys” będzie dostarczany z zasilaczami SMPS (Standby Mode Power Supply), które wypełniają nowe normy europejskie odnośnie konsumpcji prądu w stanie "stand by"(0,5 W). Zmianie uległ także system bezprzewodowy odnośnie zasięgu oraz kodowania (kodowanie poprzez naciśnięcie dowolnego przycisku pilota). – mówi Mariusz Kwiatkowski Country Manager Bed&Upholstery w firmie Hettich Polska


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA