Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Sonata z funkcją spania, Kler Fot. Kler

Sofa z funkcją spania – alternatywa dla łóżka w sypialni

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 15 lip 2014 10:21 (aktualizacja: 16 lip 2014 08:27)

Sypialnia bez łóżka? Owszem, okazuje się być to możliwe. W dzień kanapa, nocą wygodne miejsce do spania. Naprzeciw tym wymaganiom, w coraz większym stopniu wychodzą producenci mebli.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w sypialni, okazuje się być sofa z funkcją spania. Wynika to po części z dążenia do unowocześnienia przestrzeni mieszkalnej, oraz ograniczenia kilku dodatkowych metrów kwadratowych do zagospodarowania. Sofa, którą zawsze możemy złożyć, dzięki czemu zamieniamy sypialnię w wygodny i duży pokój dzienny, jest doskonałym rozwiązaniem. Dobrze dobrana sofa może konkurować z typowym łóżkiem. 

Czym interesuje się rynek?

Sprzedają się przede wszystkim meble z funkcją spania. Modele bez takiej funkcji to rzadkość. Klienci cenią sobie funkcjonalność i przy niemałym wydatku, jakim jest zakup sofy, wygrywają praktycznie zawsze sofy, które mogą spełniać rolę dodatkowego miejsca do spania – podkreśla Damian Zalewski, PR manager Meble Vox.

Jak donoszą statystyki, ponad połowa Polaków, na co dzień sypia w pokojach wielofunkcyjnych. Sypialnia nierzadko łączy funkcje gabinetu, salonu, pokoju dziennego, dzięki czemu oszczędza się często brakujące miejsce. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych, przetestowanych funkcji spania, montowanych w meblach tapicerowanych, które zachowując swą wizualną szykowność, dając jednocześnie możliwość zdrowego, efektywnego wypoczynku podczas snu. Rynek w dużym stopniu potrzebuje takich produktów. Klienci naszego salonu mają jednak coraz większe wymagania i nie wystarcza sama funkcja spania, ważne jest, czy mebel jest komfortowy i oczywiście czy spełnia również wymagania estetyczne – mówi Tomasz Strączek, dyrektor handlowy Mix Meble.

Użytkowanie = Zużywanie

Nowoczesne meble są bardzo dobrze przygotowane do codziennej eksploatacji. Użyte przez producentów mechanizmy zapewniają pełen komfort leżenia i spania. Można powiedzieć, iż przy dzisiejszej różnorodności zapotrzebowań, możliwość „wygodnego” korzystania z mebli wypoczynkowych jest jednym z priorytetowych kierunków ich działań. Producenci materacy łóżkowych (również sprężynowych), zalecają ich wymianę co 5-7 lat codziennego użytkowania. Również w meblach tapicerowanych, przy codziennym używaniu funkcji spania, mogą pojawić się pewne zmiany w wyglądzie miękkich elementów mebli – pianek, spowodowane ich nierównomiernym użytkowaniem i miejscowym długotrwałym obciążaniem. Z przyczyn oczywistych nie można porównywać komfortu spania na łóżku z materacem i na sofie czy kanapie. Niezależnie od tego - projektując nasze kolekcje staramy się by były możliwie jak najbardziej wygodne i by nasi Klienci, wykorzystujący kanapy czy sofy do codziennego spania, odczuwali jak największy komfort – dodaje Michalina Mendelewska, dyrektor ds. rozwoju, Fabryka Mebli Tapicerowanych Tombea.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA