Zestaw Cornet. Fot. BRW

Zestaw Cornet. Fot. BRW

  • Autor: bm
  • 20 paź 2017 09:04 (aktualizacja: 23 paź 2017 10:33)

Sofa z funkcją spania - alternatywa dla tradycyjnej sypialni

Możliwość rozłożenia sofy - tak, aby mogła służyć jako łóżko - jest jedną z jej najważniejszych i najbardziej pożądanych funkcji. Jeśli dodatkowo posiada ona pojemnik do przechowywania pościeli, staje się jeszcze bardziej funkcjonalnym meblem wypoczynkowym.

Sofy z funkcją spania są wyjątkowo lubiane przez Polaków. Trudno się dziwić - jest to bowiem wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Kiedy nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie oddzielnego pokoju dla gości, możliwość zorganizowania dodatkowego miejsca do spania często rozwiązuje sytuację.

Wybierając mebel wypoczynkowy z funkcją spania, warto pamiętać o tym, by dopasować sposób rozkładania legowiska do kształtu i wielkości pomieszczenia, w którym ustawimy sofę. Musimy wiedzieć, czy kanapa rozkłada się "do przodu", czy jest to np. mebel typu DL, w którym legowisko jest równoległe do oparcia. Ważną kwestią jest również sam mechanizm rozkładania - czasem warto zainwestować w droższy mebel, który rozłożymy jednym ruchem ręki i który będzie bezawaryjny przez wiele lat. Istotne jest też to, czym wypełnione jest siedzisko takiej sofy - producenci stosują dziś różne sposoby na to, by mebel był równie wygodny do siedzenia, jak do spania (m. in. podwójne sprężynowanie, nowoczesne pianki itp.).


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce