Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Genova z regulowanymi zagłówkami. Fot. Stagra

Sofa z niskim czy wysokim oparciem? Wybierz najlepszą opcję!

  • Autor: bm
  • 03 sty 2018 11:12 (aktualizacja: 05 sty 2018 08:24)

Lubisz sofy z modnie wyglądającym niskim oparciem czy raczej wysokim, na którym można wygodnie oprzeć głowę? A może złotym środkiem okaże się mebel z ruchomym zagłówkiem, który można dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb i nastroju? Warto przyjrzeć się różnym rozwiązaniom.

Mebel wypoczynkowy ma być przede wszystkim wygodny, ale też powinien dobrze wyglądać, bowiem często jest to główny element naszego pokoju dziennego. Wiele zależy od tego, jak zostało uformowane oparcie sofy czy narożnika wraz z jego górną częścią, czyli zagłówkiem.

W przypadku wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym efektownie prezentują się sofy z niskimi oparciami. Ich zaletą jest też fakt, że optycznie nie zmniejszają wnętrza, podczas gdy wysokie „plecy” mebla mogą robić nieco przytłaczające wrażenie. Z drugiej strony – podczas odpoczynku lubimy wygodnie oprzeć głowę i tutaj zdają egzamin meble o bardziej klasycznych kształtach i wyższym oparciu.

Szukając optymalnego rozwiązania, warto rozważyć opcję pośrednią. Ostatnio jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją jest zmiana położenia, wysokości i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne. Coraz częściej Polacy poszukują też mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Służy temu funkcja relaksu, czyli rozwiązanie zapewniające możliwość rozłożenia różnych elementów mebla, takich jak siedzisko, wspomniany zagłówek, podnóżek czy podłokietnik.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA