Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Antigua marki Rom dostępny w kilkunastu rozmiarach, a także w skórze naturalnej, tkaninach, jak i połączeniu skóra ekologiczna i tkanina. Fot. Rom

Sofa z opcją spania. 10 nowości z polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 gru 2014 07:12 (aktualizacja: 29 gru 2014 08:02)

Statystyki pokazują, że ponad połowa Polaków na co dzień sypia w pokojach wielofunkcyjnych. Spędza więc noce na rozkładanych kanapach, sofach bądź narożnikach.

Jeśli chodzi o systemy rozkładania na polskim rynku najpopularniejsze są sofy z funkcją spania tzw. „DL”, gdzie rozkładanie funkcji odbywa się poprzez odchylenie oparcia do przodu, a także „delfin” , która otwiera się poprzez wysunięcie i następnie podniesienie powierzchni do spania. Z kolei umieszczony pod siedziskiem pojemnik podnoszony jest jednym ruchem ręki do góry. Do niektórych modeli tego typu producenci oferują także specjalne narzuty, które dodatkowo poprawiają wygodę wypoczynku. Warto zwrócić także uwagę na modele z funkcją „easy lift” - po rozłożeniu miejsce do leżenia ma równe grubości pianek po obu powierzchniach spania. Firmy oferują też funkcje dzięki której siedzisko unosi się w górę i przesuwa wprzód nad podłogę, a zagłówek wyjeżdża spod oparcia. W ten prosty sposób powstaje 3 elementowa bardzo komfortowa powierzchnia do spania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA