Sofa i fotele z kolekcji Bondi firmy Unimebel. Fot. Unimebel

  • Autor: mg
  • 09 lut 2018 09:52 (aktualizacja: 12 lut 2018 08:56)

Sofy i fotele inspirowane latami 60. - wybierz styl retro

Styl retro ma swoich zagorzałych wielbicieli, którzy lubią otaczać się przedmiotami z duszą. Ciekawą propozycją dla nich są meble inspirowane wzornictwem lat 60., które wielu uznaje za złote lata w historii designu.

Czytaj też: Dwukolorowe meble do salonu - jak ożywić aranżację

Coraz częściej lubimy otaczać się przedmiotami, w które wpisana jest historia. Dzięki nim nadajemy wnętrzu indywidualny charakter, odciskamy w jego aranżacji piętno swoich pasji i upodobań. Dlatego wielu z nas wybiera styl retro, który przywodzi na myśl szlachetną przeszłość. Idealnie w ten trend wpisują się sofy i fotele inspirowane wzornictwem lat 60. Moda na nie, zwłaszcza w polskim wydaniu, błyskawicznie rośnie.

Meble tego typu coraz częściej pojawiają się w salonach meblowych i sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz. Niektóre z nich są efektem renowacji lub przywrócenia do produkcji seryjnej oryginalnych modeli z przeszłości, jednak częściej pojawiają się one jako wynik przemyślanych inspiracji.

Proste, nieskomplikowane formy, prymat funkcjonalności, a w przypadku sof i foteli także bardzo charakterystyczne, wyeksponowane elementy konstrukcyjne i wysokie drewniane nóżki ustawione pod kątem (we włoskich czy skandynawskich meblach pojawiają się też metalowe płozy) to cechy rzucające się w oczy w pierwszej kolejności w przypadku mebli inspirowanych wzornictwem lat 60. Niekiedy zdają się one zapowiadać późniejszy skandynawski minimalizm z jego upodobaniem do prostoty.

Tego rodzaju meble wprowadzają do wnętrza wrażenie ładu i harmonii z wyraźnym akcentem szlachetnej tradycji.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce