Narożnik Tufty-time firmy B&B Italia. Projekt: Patricia Urquiola. Fot. B&B Italia

  • Autor: mg
  • 29 sty 2018 10:14 (aktualizacja: 30 sty 2018 13:33)

Sofy i fotele o "miękkich" kształtach - zaaranżuj przytulny salon

Lubimy, gdy nasz salon jest przytulnym zakątkiem, gwarantującym komfortowy wypoczynek. Zapewnią nam to sofy, narożniki i fotele o głębokich siedziskach i dużych, miękkich oparciach. W ich "objęciach" na pewno zrelaksujemy się po ciężkim dniu.

Jak zaaranżować nowoczesny salon - poznaj narożniki w kształcie litery U

Proste, ascetyczne bryły, nie zawsze wygodne, choć efektownie wyglądające - meble tapicerowane w stylu minimalistycznym coraz częściej pojawiają się w naszych salonach, choć nie zawsze są gwarancją odpowiedniej wygody. A przecież komfort użytkowania jest jednym z najważniejszych kryteriów ich wyboru. Dlatego czasami, urządzając salon, warto sięgnąć po meble, które choć nie będą ostatnim krzykiem mody, to szybko nas do siebie przekonają.

W jaki sposób tego rodzaju sofy czy narożniki zapewniają wygodę? Zwykle mają głębsze siedziska, które pozwalają nie tylko wygodnie siedzieć, ale też leżeć, a także miękkie oparcia. Niezbędnym elementem są też dodatkowe poduszki oparciowe i wałki, które zwiększają "miękkość" mebla. Z kolei do foteli dostawiane są wygodne otomany i pufy.

Dzięki temu zyskujemy w salonie mebel, który bardziej niż celom reprezentacyjnym będzie służył nieskrępowanemu wypoczynkowi, ale przecież właśnie o to chodzi.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce