Kolekcja tkanin Senegal firmy Toptextil. Fot. Toptextil

Kolekcja tkanin Senegal firmy Toptextil. Fot. Toptextil

  • Autor: mg
  • 13 lut 2018 20:12 (aktualizacja: 15 lut 2018 09:58)

Sofy i fotele w kratę - klasyka wciąż modna

Sofy i fotele zdobione różnego rodzaju kratami to domena przede wszystkim klasycznych wnętrz. Wprowadzają do nich klimat ponadczasowej harmonii i dają gwarancję, że nie będą wyłącznie sezonową modą.

Czytaj też: Sofy w kolorach ziemi - ponadczasowy wybór do salonu

Kraty na meblach tapicerowanych od wielu sezonów nie tracą na popularności. Są synonimem klasyki w dobrym guście i skutecznie opierają się sezonowym trendom. Szczególnie dobrze sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, choć równie dobrze odnajdą się w klimacie skandynawskiego minimalizmu - tu jednak wyłącznie pod postacią dekoracyjnych dodatków.

Wybór dostępnych wzorów jest niezwykle bogaty, poczynając od klasycznej szkockiej kraty, po jej nowoczesne wersje - przede wszystkim delikatniejsze i mniej zgeometryzowane. Niektóre z nich wpisują się w style etniczne, inspirowane kulturą odległych zakątków świata.  

W tym sezonie tryumfy ma święcić przede wszystkim krata w rozmiarze XL. Równie chętnie będziemy sięgali po kratę w postaci dodatków, głównie poduszek, gdzie występować będzie w duecie z czernią, bielą, szarością oraz z tkaninami w jednolitych, pastelowych barwach.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ