Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble z funkcją relax Romanza, marki Kler. Zestaw wypoczynkowy: fotel, sofy 2- i 3-osobowe, podnóżek. Moduł z przedłużonym siedziskiem (szezlong), dający siedzącemu możliwość wygodnego wyprostowania nóg. Układy narożnikowe z szezlongiem. Fot. Kler

Sofy i fotele z funkcją relax – styl wzbogacony technologią

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 07 maj 2014 14:31 (aktualizacja: 09 maj 2014 08:27)

Zwyczajne sofy, fotele i wypoczynki powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują nowoczesne meble wypoczynkowe z funkcją relax, których wygoda i funkcjonalność plasuje się na naprawdę wysokim poziomie. Są to meble zaprojektowane z myślą o odpoczynku i znalezieniu chwili dla siebie.

Sam wygląd takich sof i foteli zachęca do skorzystania i wypoczynku, zaś funkcja relax dopełnia efektu. Idealnie sprawdzi się w każdym rodzaju wnętrza, ciesząc użytkownika komfortem.

Sofy z funkcją relax nie należą do najtańszych mebli. Są to modele dość luksusowe, chociaż coraz bardziej powszechne. Producenci starają się stworzyć eleganckie i wygodne modele, o nieodpartym uroku mebli klasycznych, jak również nowoczesnych możliwościach użytkowych i bardzo starannym wykonaniu.

Funkcje relax w nowoczesnych sofach to rozwiązania, które mają na celu uprzyjemnić i uatrakcyjnić odpoczynek. Oparcia oraz podnóżki rozkładają się do pozycji półleżącej bądź leżącej. Sama funkcja rozkładanych elementów nie robi już tak dużego wrażenia. Dzisiejsze ulepszenia polegają na tym, iż fotele takie mogą być dodatkowo wyposażone w funkcję bujania. Rozkładane podnóżki i oparcia można ustawić pod różnym kątem, odpowiednim do upodobań. Funkcja ta ukryta jest pod postacią małych uchwytów bądź przycisków dotykowych, które sterują automatycznym, elektrycznym systemem. Dzięki takiemu mechanizmowi pozycję siedzenia lub leżenia można ustalić co do centymetra.

Wiele osób odpoczywa przy dźwiękach ulubionej muzyki. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Na rynku dostępne są sofy z wmontowanymi panelami sterującymi dźwiękiem. Panele te są wyposażone w czytnik USB, kart pamięci SD, wejście audio, stację dokującą na ipoda lub iphona i czytnik bluetooth. Po bokach zamontowane mają głośniki, które odtwarzają dźwięk, w naprawdę dobrej jakości, spokojnie porównywalnej do domowego sprzętu hi-fi. Dodatkowym atutem, który zaczyna być wprowadzany w meble z funkcją relax, jest przesuwane ramię ze stolikiem na laptopa. Meble z funkcją relax cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.

  • Relaksujący wypoczynek

    Fot. Martyna Maczura, ID Point

    Dzisiejsze życie w pośpiechu i chroniczny brak czasu zmienia sposób spędzania wolnego czasu. Wracając z pracy mamy ochotę wygodnie, w odpowiedniej dla ciała pozycji wypocząć. Idealnie do tego celu nadają się sofy z funkcja relax, czyli rozkładane, posiadające odpowiednie podparcie dla nóg i głowy. Często zdarza się, iż posiadają one dodatkowe funkcje, np. miejsce na wpięcie ipoda – w celu włączenia ulubionej muzyki. Przy zakupie mebli wypoczynkowych posiadających dodatkowe funkcje, warto spojrzeć na dodatki: rozkładanie elektryczne czy ilość miejsc z funkcją relaks. Pojawiają się również modele posiadające funkcje masażu, często są one wykorzystywane w domowych salach kinowych. Wyposażenie salonu w taką sofę pozwala nam oszczędzać ciało przed odpoczynkiem w nieodpowiedniej pozycji. Kupując takie meble należy zwrócić uwagę do jakich celów mają nam służyć. Jeśli np. zamierzamy wstawić je do sali kinowej, warto by miały jak najwięcej możliwości rozkładania, tak by każdy mógł dopasować ja do siebie. Warto przemyśleć również zakup produktu rozbudowanego, ponieważ czasem, za niewielką dopłatą można uzyskać produkt o znacznie większych możliwościach czy udogodnieniach, które z biegiem czasu stają się niezbędne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA