Kolekcja Modena marki Stella (Grupa Poldem). Fot. Stella/Grupa Poldem

Kolekcja Modena marki Stella (Grupa Poldem). Fot. Stella/Grupa Poldem

  • Autor: mg
  • 12 sty 2018 08:50 (aktualizacja: 25 sty 2018 12:01)

Sofy i narożniki bez boków - jak zaaranżować nowoczesny salon

Chcąc, żeby salon wyglądał nowocześnie, chętnie sięgamy po meble o lekkich wizualnie bryłach. Właśnie takie są sofy i narożniki projektowane bez boków. Zwracają one uwagę formą, która wpisuje się w najnowsze trendy wzornicze.

Zobacz 10 najciekawszych sof i narożników 2017 roku

Sofy i narożniki bez boków to zdecydowanie propozycje przygotowywane z myślą o nowoczesnych aranżacjach. Zwykle mają proste, zgeometryzowane bryły, które wpisują się w minimalistyczne wnętrza. Ich największym atutem są przykuwające wzrok, intrygujące kształty. Zresztą można w nich doszukać się dalekiego echa dokonań mistrzów modernizmu - wystarczy przywołać słynną sofę "LC5" Le Corbusiera z 1934 roku.

W celu zwiększenia wygody korzystania z takich mebli często zwiększa się głębokość ich siedziska. Wówczas sofy i narożniki zapewniają bardziej komfortowy wypoczynek. Niekiedy w miejscu boków stosuje się poduszki (bywa, że w kontrastowych kolorach), które stanowią, przynajmniej wizualnie, namiastkę tradycyjnych boków, ale są też przy okazji mobilne, więc w każdej chwili można zmienić ich położenie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce