Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Platz" marki Desiree Divani lata w powietrzu. Fot. Desiree Divani

Sofy i wersalki na wysokich nogach - idealne do małego salonu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 lip 2014 15:01 (aktualizacja: 08 lip 2014 08:04)

Sofy na wysokich nogach to idealne rozwiązanie dla właścicieli małych mieszkań. Ich lekka forma i niewielkie rozmiary sprawiają, że meble niemalże unoszą się nad podłogą.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli sof, które zachwycają nie tylko ciekawym wzornictwem, ale też interesującymi detalami. Wśród nich warto wyróżnić sofy czy też wersalki, które w odróżnieniu od masywnych, rozłożystych siedzisk staną się idealną ozdobą nawet malutkiego salonu.

To, na czym stoi kanapa, jest elementem, na który nie zwracamy zbytnio uwagi. Nóżek - bo o nich tu mowa - najczęściej w ogóle nie widać. Tymczasem stanowią one podstawę niemal każdego mebla. Bywa nawet, że są jego główną ozdobą.

Wraz z modą na nowoczesne, minimalistyczne wnętrza przyszło zainteresowanie sofami na nogach wykonanych z różnego rodzaju metali (stali, aluminium, stopu cynku z aluminium itp.). Tego rodzaju meble idealnie dopasowują się do nowoczesnej i minimalistycznej stylistyki wnętrza. 

Bardzo interesująco prezentują się także sofy na tzw. nogach stołowych, wykonanych z drewna lub drewna łączonego ze stalą lub z aluminium anodowanego na satynowo, ewentualnie z aluminium ryflowanego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA