Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik "Move" ma ciekawą konstrukcję nóżek, a do tego szerokie siedzisko i możliwość regulowania zagłówków, co powoduje, że siedzenie na nim to czysta przyjemność. Fot. Gala Collezione

Sofy na nóżkach. 10 wygodnych modeli do salonu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 sie 2014 15:26

Sofa nie zawsze musi być ciężka i masywna. Dzięki usytuowaniu na cienkich nóżkach może być nie tylko komfortowa, ale i wyglądać na bardzo lekką.

Sofa w salonie potrafi zdziałać cuda. Jest strategicznym elementem wyposażenia dużego pokoju, nie tylko dlatego, że wszyscy na niej siadają, skupia wokół siebie gości i można na niej uciąć drzemkę w czasie dnia, ale również dlatego, że to na sofę zwraca się największą uwagę po wejściu do salonu. Nic w tym dziwnego. Sofa jest zazwyczaj jednym z największych mebli w salonie i przede wszystkim ustawia się ją w centralnym punkcie pokoju. 

Ważne więc jest, aby nie przytłaczała ona swoim wyglądem pomieszczenia. Szczególnie niewielkiego. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą sofy umieszczone na cienkich nogach. W zależności od modelu nogi mogą być niskie lub wysokie, proste lub zakrzywione. Stylistyka jest dowolna, jednak pewne jest, że cienkie nóżki dodają meblom tapicerowanym swego rodzaju zwiewności. Sprawiają, że duża konstrukcja siedziska staje się lekka, nie tracąc nic na swojej stabilności. 

Przyglądając się bliżej sofom włoskich czy hiszpańskich producentów nie trudno o stwierdzenie, że mają oni świadomość tego, że sofa na cienkich nogach wygląda dużo korzystniej niż masywny model ustawiony bezpośrednio na podłodze. Wśród polskich producentów cienkie nogi to produkt, który dopiero zaczyna być modny, jednak już teraz jest wiele modeli, które zasługują na uwagę. 

Przykładem mogą być sofy oferowane przez firmę Formanowa. Sofa "Mom" to model umieszczony na cienkich metalowych nóżkach, jego niskie oparcia i płaskie siedzisko doskonale uzupełniają salony utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Wyższe nogi nie muszą jednak oznaczać wyłącznie metalowych cieniutkich "patyczków". Sofa "Marylin" marki Sits, która została usytuowana na średniej wysokości, drewnianych nogach, które wyglądają jak dwie nałożone na siebie kulki. Sofa idealnie pasuje do kobiecych salonów, stylizowanych na francuskie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA