Sofa i fotele Fabricius firmy Walter Knoll. Fot. Walter Knoll

Sofa i fotele Fabricius firmy Walter Knoll. Fot. Walter Knoll

  • Autor: mg
  • 04 kwi 2018 11:29 (aktualizacja: 05 kwi 2018 14:38)

Sofy na płozach - jak urządzić nowoczesny salon

Nowoczesny salon ma być przede wszystkim wizytówką jego gospodarzy. Urządzając takie wnętrze, warto sięgnąć po sofy na płozach - meble, których design potrafi zachwycić każdego.

Sofy na płozach to propozycja przeznaczona zdecydowanie do nowoczesnych wnętrz, choć przecież ich tradycja sięga przedwojennego modernizmu. Modernizm przeżywa obecnie renesans, a meble utrzymane w tej stylistyce chętnie są wybierane jako ozdoba gustownych salonów.

Najbardziej charakterystycznym elementem tego typu mebli są metalowe płozy, rzadziej drewniane, na których wspiera się sofa. Kreują one wrażenie lekkości, które w połączeniu z prostymi formami idealnie wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Ważne jest, aby sofy tego typu znalazły się w dużych salonach. Tylko wtedy zaprezentują się w pełnej krasie.

Płozy mogą mieć różne kształty i wysokości. Niektóre z nich zostają wyeksponowane jako fragment boku mebla, inne dyskretnie ukrywają się pod nim. W niektórych kolekcjach płozy są jedyną możliwą podstawą, w innych jedną z kilku dostępnych opcji. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce