Meble.com.pl - komfort na miarę

Dwuosobowa sofa "Cetros" oprócz klasycznej formy posiada także funkcję spania. Rozkłada się poprzez wysunięcie dolnego siedziska do przodu. To doskonała propozycja do niewielkich salonów. Dodatkowo do kompletu można dokupić fotel. Cena: 1644 zł. Fot. Libro

Sofy z funkcją spania - 10 najpopularniejszych modeli

  • Autor: kh
  • 01 wrz 2014 10:18 (aktualizacja: 03 wrz 2014 14:27)

Które sofy z funkcją spania cieszą się największym zainteresowaniem klientów? Takie pytanie zadaliśmy 50 sprzedawcom z polskich sklepów meblowych, prosząc o wskazanie modeli z mechanizmem rozkładanym "do przodu". Wśród rekomendowanych modeli przeważają klasyczne, komfortowe bryły.

Obecność funkcji spania to jeden z podstawowych warunków, jakie Polacy stawiają podczas wyboru i zakupu mebli wypoczynkowych – sof i narożników. Dlatego też producenci tych mebli prześcigają się w wprowadzaniu nowych mechanizmów i rozwiązań, które ułatwiają codzienne rozkładanie i składanie kanap. Pod względem sprzedażowym, w ostatnich miesiącach niewątpliwie prym wiodą coraz popularniejsze DL-ki i tradycyjne wersalki. Jednakże my, pytając sprzedawców ze sklepów meblowych o sofy z funkcją spania, prosiliśmy o podanie nam nazw modeli wyposażonych w mechanizm wysuwany na wózku do przodu.

Modele takie cieszą się obecnie mniejszym zainteresowaniem niż jeszcze kilka lat temu. Rozkładany materac jest zazwyczaj cieńszy i mniej wygodny, zaś samo rozłożenie stelaża nastręcza niejednokrotnie sporych trudności. Dlatego też mechanizmy na wózkach są obecnie uznawane za rozwiązanie dobre w przypadku spania okazjonalnego (np. Podczas wizyty gości) w żadnym zaś razie – codziennego. Mimo to sprzedawcy zaskoczyli nas wymieniając naprawdę wiele nazw modeli, "które się sprzedają". Wśród nich najwięcej głosów zdobyły propozycje takich firm jak: Libro, PMW, Wajnert, MP Nidzica, Bydgoskie Meble, Etap Sofa, Vero, Rameta i Gala Collezione. Tuż za nimi były zaś: BRW, AEK, Benix, Bizzarto, Aris Mebel, Stolwit, Caya Desig i Dąb Gdynia, a także kilka lokalnych przedsiębiorstw.

 

Miejsce 1

"Cetros" Libro
Sofa "Cetros" dwu- lub trzyosobowa dostępna jest w kolekcji Tabou. Sofa posiada funkcję spania oraz pojemnik na pościel. Zastosowano listwy sprężynujące oraz sprężyny bonellowe. Zaokrąglone podłokietniki ozdobione szykownymi przeszyciami oraz subtelna drewniana listwa na dole sofy podkreślają elegancki wygląd. Szeroki wybór tkanin z tej kolekcji oraz dostępność różnych wybarwień drewna, jak i możliwość zastosowania kontrastowych rzeszyć stwarza wiele możliwości zaaranżowania mebla według własnego pomysłu.

Miejsce 2

"Togo" PMW
Wygodę siedzenia i leżenia zapewnia podwójne elementy sprężynujące - bonel i sprężyna falista. W sofie zastosowano nowatorski system rozkładania (nie wózek i nie delfinek), a także zwiększono jej praktyczność poprzez zastosowanie jednego lub dwóch pojemników umieszczonych w bokach. Istnieje możliwość ozbudowy o "bok laptop". Powierzchnia spania sofy 3F wynosi 140 x 204 cm.

Miejsce 3

"Pasada" Wajnert Meble
Sofa "Pasada" posadowiona jest na drewnianych nogach w 8 kolorach do wyboru. Łagodne kształty oparć i siedzisk a także poduszek na podłokietnikach zachęcają do wypoczynku. Dobre wyprofilowanie i wyjątkowa miękkość to elementy zapewniające codzienny relaks i gwarancja komfortu użytkowania. Funkcja spania i pojemnik na pościel dostępne w sofie trzyosobowej, to doskonałe rozwiązanie do uzupełnienia strefy gościnnej. Wymiary powierzchni spania to: 148x180 cm

Miejsce 4

"Hilux" MP Nidzica
Siedziska i oparcie wykonane są z pianki T30 i sprężyn typu bonel, które dodatkowo „wsparte” są sprężynami falistymi i listwą sprężynującą. Uroku meblom dodają elementy drewniane – poręczne półeczki i barwione bukowe nóżki. Wygodę zapewniają m.in. funkcjonalne zagłówki, zaś automatycznie rozkładana funkcja spania i pojemnik na pościel to ukłon w stronę tych, którzy względy praktyczne cenią nade wszystko.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA