Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Astor" wręcz zachęca do odpoczynku, proj. Eric Kuster. Fot. Home Sweet Home PR

Sofy z poduchami - 15 niezwykłych propozycji producentów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 wrz 2014 14:23 (aktualizacja: 02 wrz 2014 08:10)

Poduchy oparciowe to ukojenie dla kręgosłupa i niezwykły komfort dla całego ciała. Stanowią też bardzo atrakcyjny element sof i narożników. Oto propozycje sof z poduchami które zwracają na siebie uwagę.

Miękkie, wygodne, komfortowe – poduchy (zwłaszcza te wypełnione pierzem czy granulatem silikonowym) zwiększają wygodę i komfort siedzenia i odpoczynku. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na poszycie z tkanin naturalnych lub szenilowych - efekt będzie jeszcze lepszy.

Poduchy we jednolitych czy też wzorzystych, barwnych tkaninach o dużych lub gęstych motywach florystycznych, abstrakcyjnych, folkowych lub geometrycznych to nierzadko prawdziwa ozdoba całego salonu. Dodają sofie czy narożnikowi pewną dozę energii i dynamiki.

Jeśli poduchy prezentują się w takim samym kolorze jak reszta sofy, bardzo często stosuje się dużą liczbę poduch, które dosłownie "zarzucają" sofę. Paradoksalnie, efekt ten sprawia, że sofa wydaje się być większa i bardziej "przestrzenna".

Bardzo ciekawie prezentują się charakterystyczne oparcia w formie poduch, które sprawiają,że mebel przybiera formę półokręgu. Takie meble kształtem przypominają delikatnie rozchylony kwiatowy kielich. 

Która z propozycji producentów przypadła wam do gustu? 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA