Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Boa". Fot. Edra

Sofy z przymrużeniem oka

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 maj 2014 12:58 (aktualizacja: 23 maj 2014 07:57)

Sofy przypominające kształtem hot-doga, stos kamieni a nawet ...węża czy żabę – to propozycje dla tych, którzy od mebla oprócz komfortu oczekują nieco oryginalności. Przyjrzyjmy się im bliżej...

Dziś przygotowaliśmy dla was „garść" mebli o nietypowej formie, z nutą zabawy i nieoczekiwanych skojarzeń. Meble te „ubrano" tak nietypowo, że w zasadzie ciężko jest odgadnąć, co autor podczas pracy nad projektem miał na myśli. Na pewno przywołują idee epoki dzieci-kwiatów, której głównymi wyznacznikami były oryginalność, wolność, swoboda i życie w zgodzie z naturą.

Warto zwrócić uwagę na sofę "Queen" marki Domodinamica. Tutaj w grę wchodzi zestawienie geometrycznych, wyraziście zaznaczonych form o „klockowych” elementach z jednolitą, acz monochromatyczną tapicerką. Kanapa „Hot Dog", z kolei przyciąga uwagę dzięki licznym różnobarwnym oparciom, co w kontraście z czernią siedziska daje niezapomniany efekt.

Jeszcze bardziej „odlotowa” jest sofa "Toad" - z pogranicza klasyki i awangardowej zabawy. Elegancką, klasyczną zdawałoby się w formie sofę wzbogacono o nieoczekiwany, awangardowy element – oparcie w kształcie „żaby”.

Firma Edra natomiast proponuje urocze, zgrabne jak kostki Rubika skórzane siedziska „On the Rock”, w kolorze białym. Prostą, geometryczną formę ozdobiono wygodnymi, obłymi oparciami. Inna niezwykle ciekawa propozycja to sofa "Boa" marki Edra, którą charakteryzuje oryginalna forma, kształtowana jakby „od niechcenia”. Urok i zabawa z formą tego mebla polega na jego licznych pofałdowaniach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA