Meble.com.pl - komfort na miarę

W spiżarni produkty są bezpiecznie przechowywane i łatwo jest wszystko odnaleźć. Fot. Blum

Spiżarnia w kuchni. Sprytne sposoby na przechowywanie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 kwi 2017 08:26 (aktualizacja: 30 kwi 2017 12:58)

Spiżarnia pozwoli zaprowadzić w kuchni ład i porządek. Możemy na nią przeznaczyć osobne pomieszczenie, wnękę lub ukryć w wysokiej zabudowie. Podpowiadamy jak urządzić spiżarnię w nowoczesnej kuchni.

Spiżarnia to obecnie jedno z ciekawszych rozwiązań, które możemy zastosować, aby poprawić jakość naszej pracy i funkcjonowania w kuchni. To miejsce idealne do przechowywania produktów spożywczych, ale też do magazynowania sprzętów gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas. 

Gdzie najlepiej umieścić spiżarnię? Najwygodniej ulokować ją w kuchni, bądź też bezpośrednio przy niej. Ci, którzy dysponują dużymi, otwartymi kuchniami – mogą wykorzystać w tym celu małe wnęki lub komórki i ukryć je za drzwiami przesuwnymi. Jeśli jesteśmy zmuszeni do maksymalnego wykorzystania niewielkich gabarytowo pomieszczeń kuchennych najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wysokiej szafki gospodarczej. Dzięki temu kuchnia zyskuje sporo dodatkowej przestrzeni. Po otwarciu szafki użytkownik ma dostęp do produktów na wszystkich półkach. 

Zapasy zajmują sporo miejsca. Nie dość, że mają duże gabaryty, to też sporo ważą. Dlatego szuflady i systemy cargo muszą gwarantować odpowiednio duży maksymalny udźwig. Ponadto, wyposażenie musi zapewnić dobrą widoczność i dostępność do wszystkich przechowywanych produktów. Na rynku dostępne są systemy z wieloma wysuwnymi i obrotowymi półkami, których wysokość można regulować. Produkty te mogą być porządkowane za pomocą specjalnych wkładek, mat antypoślizgowych, ograniczników czy dodatkowych wysuwanych półeczek. Przy tych wszystkich zaletach systemy tego typu nawet przy największym możliwym obciążeniu powinny zachować lekkość i płynność ruchu podczas otwierania i zamykania. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA