Meble.com.pl - komfort na miarę

Spiżarnia pomoże przede wszystkim utrzymać porządek w domu. Fot. Elfa

Spiżarnia w kuchni. Zobacz pomysłowe rozwiązania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 lut 2015 10:10 (aktualizacja: 11 lut 2015 08:06)

Spiżarnia w kuchni to zawsze dobry pomył. Jest idealnym miejscem do przechowywania produktów spożywczych oraz zapasów. Można ją urządzić nie tylko w domu - również w mniejszym mieszkaniu znajdzie się na nią miejsce. Pokazujemy jak zaplanować miejsce na domowe zapasy.

Domowa spiżarnia do niedawna uważana była za luksus. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło - dziś deweloperzy czy prywatni inwestorzy uwzględniają ją już w projekcie domu czy mieszkania. Gdzie najlepiej ją umieścić? Ci, którzy dysponują dużymi, otwartymi kuchniami - mogą wykorzystać w tym celu małe wnęki lub komórki i ukryć je za drzwiami przesuwnymi. W małych kuchniach natomiast spiżarniany kącik można zaaranżować w formie wysokiego wyciągu.

Spiżarnia znacznie ułatwia utrzymanie porządku w kuchni. Możemy w niej przechowywać dosłownie wszystko - od domowych przetworów, świeżo przyniesionych zakupów, po książki kucharskie czy zmywarkę. Jest to też idealne miejsce do składowania sprzętów gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas, typu sokowirówka, stolnica czy frytkownica. Wnętrze spiżarni warto funkcjonalnie zorganizować. Półki możemy zagospodarować w systemie kolumnowym lub rurowym. Oba rozwiązania dają możliwość dostosowania długości, głębokości i wysokości półek według potrzeb. Uzupełnieniem półek mogą być funkcjonalne, wysuwane kosze ażurowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA