Meble.com.pl - komfort na miarę

Dębowy dekor stołu Tiziano zachwyca pięknymi rysunkami drewna, zaś cienki blat usytuowany na masywnej nodze sprawia, że jadalnia nabiera nowoczesnego wyglądu. Mebel posiada funkcję rozkładania. Cena: 849 zł Fot. Meble Forte

Stół do jadalni. Funkcjonalne modele do 1.500 zł

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 lis 2014 10:02 (aktualizacja: 07 lis 2014 08:22)

Wspólne siedzenie przy jednym stole to przyjemność i warto ją celebrować. Najlepiej przy dużym, wygodnym stole, który poza funkcją rozkładania posiada także ciekawy design. Sprawdziliśmy dla was modele do 1.500 zł - modne i praktyczne.

Komfortowe siedzenie przy stole zapewnia przestrzeń 60-ciu centymetrów wzdłuż jego krawędzi. To ilość optymalna dla jednej osoby do swobodnego poruszania rękoma podczas jedzenia, a także wygodnego wstawiania. Jeśli posiadamy w domu więcej miejsca na stół, niż tylko mały kącik, to warto wybrać model o standardowych wymiarach, jednak koniecznie z opcją powiększenia rozmiarów jego blatu. 

Klasyczny stół to oczywiście cztery nogi i blat, niemniej jednak można zauważyć, że producenci idą coraz dalej w chwili projektowania mebli do jadalni, dzięki czemu wiele stołów dostępnych na rynku posiada ciekawy design oraz nietypowe kształty. Modnym akcentem jest "wpleciony" w blat materiał o kontrastującej strukturze. Może to być szkło lub stal wkomponowana w drewnianą płytę, jak również powierzchnia gładka zestawiona z porowatą. Równie modnym typem stołu jest także model osadzony na nodze w kształcie litery X. Skrzyżowane ze sobą nogi dodają meblom lekkości lub zupełnie przeciwnie - masywnego kształtu. Wszystko zależy od grubości podstawy stołu, bowiem na rynku dostępne są zarówno modele osadzone na cienkich nóżkach, jak i na grubych. Oprócz skrzyżowanych nóg znajdziemy także stoły z wyłącznie jedną nogą, jednak bardzo grubą, masywną i przede wszystkim...stabilną.

W galerii zdjęć prezentujemy stoły, które nie kosztują więcej niż 1.500 zł, obalając tym samym mit, że piękny i solidny stół to wydatek bardzo kosztowny. Oczywiście za tak niską cenę nie kupimy stołu wykonanego w stu procentach z litego, dobrego gatunkowo drewna, jednak możemy nabyć model, który wykończony został naturalnym fornirem. Jego struktura oraz barwa będzie wówczas przypominała do złudzenia prawdziwe drewno. Wiele z tych modeli posiada także przydatną funkcję rozkładania, która sprawdzi się w chwilach niezapowiedzianych wizyt większej ilości gości oraz dużych, rodzinnych przyjęć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA